Ambasador Mosbacher komentuje list w obronie praw osób LGBT [TYLKO U NAS]

2020-09-28 18:08 tw
Georgette Mosbacher
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Ambasada Stanów Zjednoczonych wydała specjalne oświadczenie, w którym komentuje list 50 ambasadorów akredytowanych w Polsce, w którym wspierają oni prawa osób LGBT w Polsce. Georgette Mosbacher wywołała falę oburzenia ze strony polityków PiS swoim komentarzem na Twitterze, w którym napisała, że prawa człowieka to nie ideologia i są one uniwersalne. Jak komentuje trwające od wczoraj zamieszanie? Jako pierwsi publikujemy treść oświadczenia.

Oświadczenie ambasador Georgette Mosbacher:

Korpus dyplomatyczny w Polsce od kilku lat publikuje coroczny list o dokładnie takiej samej treści wspierający prawa człowieka osób LGBTI. W ubiegłym roku list został przekazany dyrektorowi Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W tym roku ambasada Belgii planuje na początek października spotkanie z Pełnomocnikiem Rządu Do Spraw Równego Traktowania, panią Anną Schmidt-Rodziewicz, by zaprezentować jej list.

W przeszłości list był publikowany w okresie bezpośrednio poprzedzającym Warszawską Paradę Równości, organizowaną w czerwcu. Jednak z powodu odwołania Parady w związku z pandemią koronawirusa, list został opublikowany w przededniu ceremonii wręczenia przez Kampanię Przeciwko Homofobii corocznych nagród Korona Równości, która odbyła się 27 września

Ambasador Mosbacher pozostaje przy swoim stanowisku, że prawa człowieka to nie ideologia i są one uniwersalne. Ponieważ ambasada Belgii koordynuje tegoroczny list, odsyłamy do niej po dodatkowe komentarze oraz pytania.

Najnowsze