Wielki powrót Ryszarda Petru! Czym się będzie zajmował były lider Nowoczesnej?

2022-01-28 18:00
Ryszard Petru
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Ryszard Petru

Wszystkie ręce na pokład! Szykujący się do objęcia władzy po PiS Donald Tusk (65 l.) będzie miał kolejnego doradcę, który pomoże Koalicji Obywatelskiej ułożyć spójny program wyborczy. Do Nowoczesnej wraca Ryszard Petru (50 l.), który jako ekspert ds. gospodarczych chce naprawić "spustoszenie, jakie uczyniły Polski Ład i inflacja".

Ryszard Petru to założyciel i pierwszy przewodniczący Nowoczesnej. W 2015 r. wprowadził nikomu nie znaną formację do Sejmu, zajmując 4. wynik wyborczy. Teraz chce pomóc opozycji zwyciężyć z PiS-em.

- Spustoszenie jakie czyni Polski Ład i inflacja w gospodarce to doskonałe podsumowanie 7 lat rządów obecnej ekipy. To również odpowiedni moment aby przypomnieć, że przed tym wszystkim przestrzegaliśmy. Że Polski nie stać na hojny program 500+ bez względu na dochody, że jak się więcej wydaje niż zarabia to skutkiem jest inflacja i wreszcie, że jak się zadłuża bez opamiętania, to zadłużenie spłacają wyższymi podatkami wszyscy pracujący", napisał Petru w oświadczeniu potwierdzającym powrót do polityki. Petru już zapowiedział pomoc w budowie "kontroferty programowej" dla rządów Zjednoczonej Prawicy. 

- Każdy wartościowy człowiek jest potrzebny - mówi Jerzy Borowczak (65 l.), poseł PO. - Szanuję jego poglądy polityczne i ekonomiczne i dobrze, że wraca, bo musimy mieć na opozycji wszystkich ludzi, którzy znają się na polityce i uczestniczyli już w niej. Myślę, że poglądy, rady Ryszarda Petru będą do naszego klubu trafiały, do KO. I ja się cieszę, że Petru będzie w naszym zespole, że będzie blisko nas i będzie doradzał w różnych sprawach - dodaje kolega z PO. 

>>>Ryszard Petru odpalił bombę! W PiS aż się zagotują

>>>Petru przekazał niepokojące informacje. "Polacy bez pensji za grudzień". Co na to Kaczyński?

 

Sonda
Czy powrót Ryszarda Petru wzmocni Nowoczesną?
Express Biedrzyckiej - Katarzyna Lubnauer: Prezydent nie dał się nabrać na kłamstewka Czarnka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE