Wielkie zmiany w PiS. Sasin może złapać się za głowę

2022-05-18 10:34
Sasin, Kaczyński
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Piotr Grzybowski/Super Express Sasin, Kaczyński

Jarosław Kaczyński jeszcze przed wakacjami planuje przeprowadzić spore zmiany wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Według informacji Wirtualnej Polski, rządzącą partię już wkrótce czekają spore zmiany w strukturze. Ważne funkcję mają stracić m.in. Jacek Sasin i Michał Dworczyk.

Już za rok czekają nas wybory parlamentarne, nic więc dziwnego, że szefowie największych partii szykują ofensywę. Szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk ruszył w Polskę i spotyka się z wyborcami, przy okazji krytykując rząd PiS. Rządząca partia zdaje się tym jednak nie przejmować i już planuje działania na wakacje. Zanim jednak do tego dojdzie, Jarosław Kaczyński chce przeprowadzić kilka istotnych zmian wewnątrz partii. Najważniejsza z nich dotyczy zmianę organizacji na poziomie okręgów - swoje partyjne funkcje stracą m.in. Jacek Sasin oraz Michał Dworczyk. Kaczyński planuje również wielki kongres, który ma się odbyć w czerwcu i mieć bardzo kampanijną formę - informuje Wirtualna Polska. Tuż po tym politycy rządzącej partii mają ruszyć w Polskę do swoich okręgów, gdzie organizowane będą spotkania z wyborcami.

Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się w 2023 roku; najnowsze sondaże pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość może odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu. Partia Kaczyńskiego wygrywała wybory w 2015 oraz w 2019 roku.

ZOBACZ TEŻ: Najnowszy sondaż partyjny. Kaczyński triumfuje, fatalne wieści dla Kosiniaka-Kamysza

Sedno Sprawy - Jarosław Kaczyński
Sonda
Czy PiS wygra kolejne wybory?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE