Wpompują w ojca Rydzyka grube miliony

2018-01-29 6:21 korz|LB
tadeusz rydzyk
Autor: Piotr Grzybowski tadeusz rydzyk

To będzie biznes, który zagwarantuje Tadeuszowi Rydzykowi (73 l.) fortunę przez długie lata! Najpierw jego fundacja dostała od PiS blisko 27 milionów na wiercenia. Potem przyznano na budowę ciepłowni 19,5 mln zł. A teraz toruński duchowny otrzymał ponad 12 mln zł na położenie rur, którymi będzie szło ciepło do mieszkańców Torunia. I tak zacznie zarabiać grube miliony!

Rydzyk czekał na sfinalizowanie tej inwestycji długie lata! Jego fundacja już ponad 10 lat temu zaczęła ubiegać się o pieniądze na odwierty geotermalne. W końcu w 2016 r. rząd PiS przekazał na ten cel 27 mln zł.

By ojciec Tadeusz Rydzyk mógł wreszcie zarabiać na sprzedaży ciepła, musi podłączyć się do miejskiej sieci. I po raz kolejny fundacja zakonnika może liczyć na państwowe wsparcie. Jak nas poinformował Sławomir Kmiecik, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na położenie rur z ciepłowni do szkoły przyznano dotację w wysokości 4 mln zł. Kolejne 8,3 miliona przyznano na ułożenie ponadpięciokilometrowego odcinka rur. Tymi rurami popłynie ciepło do toruńskich mieszkań. Ile Rydzyk może na tym zyskać? Według naszych obliczeń mieszkańcy Torunia będą mu płacili za ciepło kilkadziesiąt milionów złotych rocznie! - Ta inwestycja zapewni ojcu dyrektorowi miliony na długie, długie lata - przyznaje nam polityk PiS, który chce zachować anonimowość.

-PiS, przekazując dotacje fundacji ojca Rydzyka, spłaca długi wyborcze. W mediach z nim związanych cały czas jest uprawiana propaganda na rzecz PiS. Myślę, że kurek pieniędzy publicznych będzie teraz coraz bardziej odkręcany, żeby redemptorysta nie przestał wspierać rządu i nie poparł budowania radykalnego obozu wokół Antoniego Macierewicza - komentuje Borys Budka (40 l.), poseł PO.

Sprawdź: Niesamowita historia ojca Rydzyka. Miał dostać 2 samochody od BEZDOMNEGO

Najnowsze