Zdjęcie ślubne Lecha i Danuty Wałęsów. Jeden szczegół zwraca uwagę [FOTO]

2021-01-24 13:45 zpl
Retro Express logo
Autor: Grafika SE

Danuta Wałęsa w swojej książce "Marzenia i tajemnice" opowiedziała o wielu historiach związanych ze swoim małżeństwem. Bardzo szczere wyznanie dotyczy choćby ślubu i wesela, która odbyło się 8 listopada w 1969 roku. Zapraszamy na kolejny tekst z cyklu "Retro Express".

Małżonka Lecha Wałęsy w swej książce nie pudruje rzeczywistości. Możemy tam znaleźć mnóstwo anegdot i ciekawych historii i to jeszcze z czasów, kiedy Danuta Wałęsa nie była mężatką. Dowiadujemy się m.in. tego, jak wyglądało jej dzieciństwo i rodzinny dom. Nie oznacza to jednak, że Danuta Wałęsa nie opisuje historii po tym, gdy już poznała swego męża. W rozdziale "Marzenia spełniają się w Gdańsku" możemy dowiedzieć się, jak wyglądał ślub przyszłej pierwszej damy. - Bawiliśmy się w domu. W jednym pokoju był weselny stół, a w drugim tańce. Ojciec, jak to na wsi, zabił świniaka. Wódka była kupna, a u nas bimbru nie pędzono. (...) Dla mnie ważni byliśmy tylko my oboje. Te dwie rośliny, które razem wzrastają, czy też dwie cegiełki, które równo muszą do siebie pasować - opisywała po latach żona byłego prezydenta.

ZOBACZ TEŻ: Afera na spotkaniu Rydzyka z żoną Wałęsy! "W Fatimie biegał z ..."

Poniżej można zobaczyć zdjęcie ślubne Lecha Wałęsy oraz jego żony:

Lech Wałęsa i Danuta Wałęsa
Autor: Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice/książka

"Retro Express" to cykl tekstów poświęcony ważnym wystąpieniom, archiwalnym wywiadom, ciekawostkom o Wojciechu Jaruzelskim, Lechu Wałęsie, Aleksandrze Kwaśniewskim, Lechu Kaczyńskim oraz o Bronisławie Komorowskim. Szukajcie na stronie internetowej "Super Expressu".

Express Biedrzyckiej - Jarosław Wałęsa: Straciłem tatę na 20 lat
Najnowsze