Znana dziennikarka wykorzystała Kaczyńską do spraw kobiet

2020-10-23 19:23 miko
Taka naprawdę była Maria Kaczyńska
Autor: SUPER EXPRESS Taka naprawdę była Maria Kaczyńska

W 2007 Maria Kaczyńska wbrew PiSowi sprzeciwiła się zaostrzeniu przepisów prawa do przerywania ciąży. Dziś we wzruszającym wpisie przypomniała o tym Małgorzata Domagalik.

- Nie zmieniam zdania. Uważam, że zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsza, bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić - mówiła pierwsza dama w jednym z wywiadów.

Wówczas Tadeusz Rydzyk obraził Marię Kaczyńską. - Ty czarownico! Tak mówić o eutanazji?! To sama się podłóż pierwsza! Olejnikowa pluje mi w twarz i TVN też. A przecież tu idzie o fundamentalne sprawy: prawo do życia. Dlatego mówiłem mocno. Żeby wszyscy zareagowali. Powiedziałem nie tylko, że trzeba odróżnić prawdę od kłamstwa, a szambo od perfumerii, ale też, że PiS musi się pozbierać, bo inaczej ludzie go wyplują - mówił Rydzyk.

Walka pierwszej damy skłoniła prezydenta Lecha Kaczyńskiego do poparcia żony. Projekt zaostrzenia prawa aborcyjnego upadł głosami opozycji i części PiS. Zachwiał koalicją i doprowadził do rezygnacji Marka Jurka z stanowiska Marszałka Sejmu.

Małgorzata Domagalik w emocjonalnym wpisie przypomniała, że Maria Kaczyńska była "najlepszym emisariuszem" spraw kobiet. "Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska. Pierwsza Dama. Jak się okazało najlepszy emisariusz Naszych spraw. Miałam okazję, ale i przywilej poznać Marię Kaczyńską bliżej , i to między innymi na jej życzenie współprowadziłam razem z Małgorzata Łaszcz z TVN24 głośny medialnie i równie burzliwy panel w Pałacu Prezydenckim w Dniu Kobiet ( 8.03.2007). Zbierałyśmy tam podpisy pod petycją o nieradykalizowaniu obowiązującej wówczas ustawy antyaborcyjnej... Dziś po 13 latach... szkoda gadać, ale poddawać nie zamierzamy się, prawda? Siła jest kobietą i tego się trzymajmy." - napisała Domagalik.

Super Raport 23.10 (szef KPRM - Michał Dworczyk, dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW, Sławomir Broniarz - prezes ZNP oraz dr Maciej Jędrzejko)
Najnowsze
KOMENTARZE