Aplikacja mobilna banku to więcej niż tradycyjne „bankowanie”

2021-06-11 0:00
Aplikacja mobilna banku to więcej niż tradycyjne „bankowanie”
Autor: Shutterstock

Mogłoby się wydawać, że mobilne aplikacje bankowe służą rutynowo głównie do sprawdzania salda i zlecania przelewów. Obecnie jednak bardziej przypominają rozbudowane platformy do zarządzania finansami czy robienia zakupów. Obok „czysto” bankowych, podstawowych funkcji „bank w smartfonie” oferuje nam dużo więcej.

Czy wiesz, że za pomocą aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego możesz bez sięgania po portfel opłacić autostrady, bilety komunikacji miejskiej i parkingi? Czy wiesz, że IKO to możliwość zakupu waluty bez fizycznej wizyty w kantorze? Mobilna aplikacja pozwoli ci sprawdzić saldo także na rachunkach w innych bankach, skanować faktury, wykupić ubezpieczenie, a nawet zarządzać subskrypcjami na Netflix czy Spotify.

Opłata za autostradę bez zatrzymywania

Zbliża się lato, czas wakacyjnych wyjazdów. Z pewnością wiele osób wybierze się w tę podróż samochodem. Klienci PKO Banku Polskiego korzystający z aplikacji IKO za przejazd autostradą A1 lub A4 zapłacą zdalnie. Zamiast zatrzymywać się przy bramce i szukać w portfelu karty albo gotówki, wystarczy dodać w IKO dane pojazdu w funkcji „Opłaty za autostrady”, podpiąć konto lub kartę do pobierania płatności i mieć aktywną aplikację. Ba! W trakcie podróży nawet nie musisz mieć przy sobie smartfona. W IKO można dodać kilka aut np. dla konta prywatnego i firmowego. Potrzebujesz faktury? Uzupełnij dane podczas rejestracji lub edycji danych pojazdu, a po zakończeniu przejazdu fakturę znajdziesz w „Historii”. Podjeżdżając do bramki, system odczyta numer rejestracyjny auta. Bramka otworzy się automatycznie, a ty unikniesz kolejek i zaoszczędzisz cenny czas!

Zakup biletu komunikacji miejskiej

Obecnie aktywnych jest ponad 5,5 mln aplikacji IKO. Korzystać z niej warto, bo bank w smartfonie ułatwia i czyni wygodniejszym podróżowanie – również środkami komunikacji miejskiej . Za pomocą mobilnej aplikacji IKO kupimy bilety na przejazdy miejskim transportem w większości dużych i średnich miast w Polsce. Nieważne, czy podróżujesz autobusem, tramwajem czy metrem – nie potrzebujesz papierowego biletu z automatu, od kierowcy ani z kiosku. Wystarczy kilka kliknięć, aby dokładnie te same bilety jednorazowe lub czasowe ściągnąć na telefon. Po wyrażeniu zgody na udostępnienie twojej lokalizacji, inteligentna aplikacja zaproponuje bilety adekwatne do miejscowości i oferty przewoźnika! Dzięki specjalnym zakładkom – Moje Bilety, Ulubione i Archiwum szybko kupisz bilet (nowy lub najczęściej wybierany) i sprawdzisz historię zakupów. W przypadku kontroli wystarczy pokazać zakupiony bilet (a dokładnie jego kod QR) na ekranie startowym aplikacji bez konieczności logowania. Jeśli bilet jest czasowy, nie przegapisz gdy mija jego ważność – IKO powiadomi cię informacją na telefon na 2 minuty przed upłynięciem wskazanego czasu ważności . To pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego stresu na wypadek kontroli .

Konto na selfie

Klienci BKO Banku Polskiego mający aplikację IKO mogą korzystać z licznych funkcji pozabankowych i bankowych. Teraz bez wychodzenia z domu i oczekiwania na kuriera za pomocą IKO możemy otworzyć konto na selfie. Wystarczy uzupełnić podstawowe dane we wniosku o otwarcie konta. Aplikacja wymaga od użytkowników zrobienia zdjęcia dowodu osobistego (z obu stron), a także zdjęcia własnej twarzy. Wszystko po to, by porównać nasze rysy twarzy ze zdjęciem z dowodu. Umowę z bankiem otrzymamy na e-mail podczas składania wniosku. Zawarcie umowy online wieńczy przekazanie klientowi danych do pierwszego logowania do konta, które zostaną udostępnione drogą mailową i SMSem. W ten sposób możemy założyć: PKO Konto dla Młodych, PKO Konto za Zero czy PKO Konto bez Granic. Mobilna aplikacja bankowa oferuje nam wiele funkcji, które pozwalają zarówno zarządzać finansami, jak i realizować wiele innych potrzeb m.in. doładować telefon, kartę podarunkową w aplikacji IKO, aby móc cieszyć się m.in. ulubionymi serialami na Netflix i muzyką na Spotfify, wymienić walutę w kantorze, zgłosić zgubienie dowodu osobistego, a nawet wesprzeć projekty inicjatywy charytatywne. IKO to bezpieczeństwo, komfort i wielka oszczędność czasu. Przekonaj się sam!

Z IKO podróżujesz bezpiecznie

Użytkownicy aplikacji IKO mogą także wykupić ubezpieczenia NWW, turystyczne i komunikacyjne (w tym OC, AC, NWW, Car Assistance). Dzięki temu nic nas nie zaskoczy na drodze, ani policyjna kontrola drogowa, ani konieczność zapłacenia mandatu. Wykupując polisę OC czy AC, po uruchomieniu IKO wszystkie dane będą dla nas widoczne tj. numer polisy, jej ważność i czy jest opłacona.

Parkowanie na twoich zasadach

Zaparkowałeś daleko od parkometru, a za oknem deszcz leje jak z cebra? Teraz możesz zaparkować „zdalnie”! Z aplikacją IKO za parking zapłacisz bez wysiadania z samochodu, bezgotówkowo, szybko. Sprawdź, czy w twoim mieście jest dostępna usługa realizowana przez operatora aplikacji moBILET. Wybierając opcję Od/Do, masz możliwość wskazania godzin, w jakich twój pojazd będzie znajdował się na parkingu. Z kolei korzystając z opcji Start/Stop, nie zapłacisz za czas, którego nie wykorzystałeś na parkowanie. Tym nieco roztargnionym kierowcom pomoże włączenie lokalizacji w ustawieniach telefonu – gdy odjedziesz z płatnego miejsca, aplikacja przypomni ci, by zakończyć naliczanie opłaty za parkowanie. Oszczędzasz czas i pieniądze - nie musisz szukać już parkometru, nie potrzebujesz gotówki i nie płacisz z góry za czas parkowania, którego być może nie wykorzystasz.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PKO BANK POLSKI

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE