Dopalacze. Mocarz: SKŁAD, DZIAŁANIE, SKUTKI ZAŻYWANIA

2015-07-17 17:47

Dopalacz Mocarz mógł wykończyć prawie 200 osób na Śląsku. Jedną trzeba było nawet reanimować. Czym jest Mocarz? Jak działa? Jakie skutki mogą wystąpić po zażyciu tego dopalacza?

Dopalacz o nazwie Mocarz zawiera składniki, które zostały wpisane na listę tych zakazanych (obecnie znajduje się na niej 114 pozycji). Zastępca ordynatora oddziału ostrych zatruć Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu Mariusz Kicka powiedział, że Mocarz ma siłę działania 800 razy większą, niż niesyntetyczna marihuana! - To  syntetyczne, nowoczesne i bardzo silne narkotyki o dużym potencjale uzależniającym - podkreślił Kicka.

Jak działa ta substancja i dlaczego jest taka groźna? Mocarz to susz roślinny nasączony syntetyczną substancją z grupy pochodnych kanabinoidów. Wystrzelenie mózgu - tak są w stanie określić uczucie osoby, które zażyły Mocarza. Po zażyciu Mocarza nie ma się kontroli nad własnym ciałem. W Mocarzu można znaleźć różne substancje - mieszanki. Osoba czasem po prostu nie wie, co przyjmuje. Każdy organizm reaguje inaczej - najczęstszum skutkiem jest agresywne zachowanie, brak możliwości autoobrony. W skrajnych sytuacjach może dojść do zatrzymania akcji serca i ciężkiej niewydolności ośrodkowego układu nerwowego.

Więcej: Dopalacze. Mocarz wykończył 200 osób. Zażywali środek do pochłaniania wilgoci