Tłuczek do mięsa

i

Autor: Marek Barczyński

Elbląg. Zabił kolegę tłuczkiem do mięsa. Walił po głowie i twarzy

2018-07-18 17:03

Potworna zbrodnia w Elblągu. 35-latek brutalnie zabił swojego znajomego, który przyszedł odwiedzić go w mieszkaniu przy al. Tysiąclecia. Mężczyzna zadał 38-latkowi kilkanaście ciosów w głowę i twarz. Użył do tego kuchennego tłuczka do mięsa. Ofiara zmarła na miejscu. Sprawca w chwili zatrzymania był pod wpływem środków odurzających.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 lipca w godzinach popołudniowych. Między znajomymi mężczyznami doszło do sprzeczki, która zakończyła się tragicznie. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni Przemysław K. zadał swojemu 38-letniemu znajomemu, który go odwiedził, szereg ciosów tłuczkiem do mięsa m.in. w głowę, kark, twarz - mówi Elbląskiej Gazecie Internetowej prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek. - Zaatakowany mężczyzna zmarł na miejscu. Napastnik został zatrzymany, ale w związku z podejrzeniem, że był pod wpływem środków odurzających, jego przesłuchanie nie było możliwe. Później jednak przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia - dodał prokurator.   

We wtorek została przeprowadzona sekcja zwłok 38-latka. Prokuratura Rejonowa w Elblągu wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Przemysława K. tymczasowego aresztowania. Oskarżonemu za zabójstwo grozi karą nie krótszą niż 8 lat, do nawet dożywocia.