Marta Kaczyńska odebrała 3 miliony za śmierć rodziców

2010-09-08 14:05 Sylwester Ruszkiewicz

Marta Kaczyńska-Dubieniecka (30 l.) otrzymała już odszkodowanie z tytułu tragicznej śmierci rodziców w smoleńskiej katastrofie - trzy miliony złotych. Na taką kwotę byli ubezpieczeni Lech (+61 l.) i Maria (+67 l.) Kaczyńscy. Wypłacającym miała być jedna z największych polskich firm ubezpieczeniowych - Warta. Informację potwierdzili nam urzędnicy Kancelarii Prezydenta.

- Co prawda Kancelaria nie jest jednostką, która wypłaca ubezpieczenie, ale wiemy, że pieniądze z tego tytułu zostały już wypłacone przez ubezpieczyciela - mówi nam jeden z wysoko postawionych urzędników Pałacu Prezydenckiego, który prosi o nieujawnianie nazwiska.

Przeczytaj koniecznie: Kto zapłaci za pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu - nie wiadomo

Do wypłaty ubezpieczenia z tytułu śmierci prezydenckiej pary miało dojść w ostatnim okresie. To również urzędnicy Kancelarii wskazali Wartę jako wypłacającego odszkodowanie. Jej pracownicy pytani przez nas o szczegóły nie chcieli komentować sprawy.

- Nie udzielamy tego typu informacji - poinformowała nas Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations Grupy Ubezpieczeniowo-Finansowej Warta S.A.

Lech ubezpieczony na 2 mln, Maria Kaczyńska - tylko na milion

Wysokość kwoty ubezpieczenia już wcześniej potwierdził nam Pałac Prezydencki. Według informacji przez nas uzyskanych, życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego było ubezpieczone na 2 miliony złotych, a pierwszej damy na milion złotych. W sumie więc Marta Kaczyńska-Dubieniecka otrzymała 3 miliony złotych.

Umowa obejmująca ubezpieczenie Lecha i Marii Kaczyńskich była kontynuacją ubezpieczenia prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (56 l.). Prezydencka para miała kartę kredytową z opcją doubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Jak ustaliliśmy, polisa miała bardzo szeroki charakter. Obowiązywała również podczas podróży i obejmowała cały świat.

Co z taką gotówką zrobi córka zmarłego prezydenta, tego nie wiemy. Z Martą Kaczyńską-Dubieniecką nie udało nam się wczoraj porozmawiać. Telefon jej męża Marcina Dubienieckiego (30 l.) również milczał. Jeżeli córka prezydenta założy w banku lokatę, to rocznie dostanie ok. 120 tys. zł odsetek. Na skromne życie wystarczy.

Najnowsze