Marta Kaczyńska odebrała 3 miliony za śmierć rodziców

2010-09-08 14:05

Marta Kaczyńska-Dubieniecka (30 l.) otrzymała już odszkodowanie z tytułu tragicznej śmierci rodziców w smoleńskiej katastrofie - trzy miliony złotych. Na taką kwotę byli ubezpieczeni Lech (+61 l.) i Maria (+67 l.) Kaczyńscy. Wypłacającym miała być jedna z największych polskich firm ubezpieczeniowych - Warta. Informację potwierdzili nam urzędnicy Kancelarii Prezydenta.

- Co prawda Kancelaria nie jest jednostką, która wypłaca ubezpieczenie, ale wiemy, że pieniądze z tego tytułu zostały już wypłacone przez ubezpieczyciela - mówi nam jeden z wysoko postawionych urzędników Pałacu Prezydenckiego, który prosi o nieujawnianie nazwiska.

Przeczytaj koniecznie: Kto zapłaci za pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu - nie wiadomo

Do wypłaty ubezpieczenia z tytułu śmierci prezydenckiej pary miało dojść w ostatnim okresie. To również urzędnicy Kancelarii wskazali Wartę jako wypłacającego odszkodowanie. Jej pracownicy pytani przez nas o szczegóły nie chcieli komentować sprawy.

- Nie udzielamy tego typu informacji - poinformowała nas Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations Grupy Ubezpieczeniowo-Finansowej Warta S.A.

Lech ubezpieczony na 2 mln, Maria Kaczyńska - tylko na milion

Wysokość kwoty ubezpieczenia już wcześniej potwierdził nam Pałac Prezydencki. Według informacji przez nas uzyskanych, życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego było ubezpieczone na 2 miliony złotych, a pierwszej damy na milion złotych. W sumie więc Marta Kaczyńska-Dubieniecka otrzymała 3 miliony złotych.

Umowa obejmująca ubezpieczenie Lecha i Marii Kaczyńskich była kontynuacją ubezpieczenia prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (56 l.). Prezydencka para miała kartę kredytową z opcją doubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Jak ustaliliśmy, polisa miała bardzo szeroki charakter. Obowiązywała również podczas podróży i obejmowała cały świat.

Co z taką gotówką zrobi córka zmarłego prezydenta, tego nie wiemy. Z Martą Kaczyńską-Dubieniecką nie udało nam się wczoraj porozmawiać. Telefon jej męża Marcina Dubienieckiego (30 l.) również milczał. Jeżeli córka prezydenta założy w banku lokatę, to rocznie dostanie ok. 120 tys. zł odsetek. Na skromne życie wystarczy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE