NIE ŻYJE Bohdan Smoleń. Zmarł w wieku 69 lat

2016-12-15 10:56

Bohdan Smoleń zmarł 15 grudnia 2016 roku. Miał 69 lat. Bohdan Smoleń był znanym kabareciarzem i aktorem komediowym. Tworzył słynny i popularny w czasach PRL kabaret Tey. Pod koniec życia założył ośrodek pomocy, w którym terapię odbywały osoby z porażeniem mózgowym, a w terapii wykorzystywano zwierzęta. Smoleń chorował od lat, z każdym rokiem z jego zdrowiem było coraz gorzej.

Bohdan Smoleń zmarł 15 grudnia 2016. Miał 69 lat. Smoleń urodził się w Bielsku-Białej 9 czerwca 1947 roku. Skończył Akademię Rolnicza w Krakowie, ale nie w tym kierunku poszła jego zawodowa droga. Od lat 60. występował w kabaretach. Najpierw w kabarecie Pod Budą, ale dopiero stworzenie wraz z Zenonem Laskowikiem kultowego kabaretu Tey przyniosło mu prawdziwa sławę, Smoleń stał się gwiazdą. Najbardziej znanymi skeczami z udziałem Bohdana Smolenia był „Z tyłu sklepu” oraz „Pani Pelagia”.

Kabareciarz był także aktorem. Jako staruszek grał w „Świecie wg Kiepskich” listonosza Edzia. Zagrał także króla Gubernatora Manuela Karmello de Bazar w filmie dla dzieci „Pan Kleks w kosmosie”, w filmie towarzyszyła mu sama Maryla Rodowicz. To właśnie dzieciom poświęcił ostatnie lata swojego życia. W Baranówku pod Mosiną założył ośrodek rehabilitacyjny, w którym poprzez hipoterapię dzieci, ale także dorośli poddawani byli terapii.

Bohdan Smoleń kilka dni temu trafił do szpitala. Przeszedł poważną infekcję, przez którą pojawiły się u niego problemy z oddychanie. Niestety wykończony wcześniejszymi chorobami organizm nie poradził sobie z infekcją. Aktor zmarł 15 grudnia 2016 roku.

ZOBACZ:Bohdan Smoleń i Zenon Laskowik zakopali wojenny topór! Pogodziła ich ciężka choroba

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE