SKANDAL! 170 mln zł na TRZYNASTKI urzędasów ZUS, a dla emerytów po 29 złotych...

2015-02-12 17:30

Urzędnicy lubią dobrze żyć i nie w głowach im, by martwić się o zwykłych ludzi. Nie inaczej jest z urzędnikami ZUS, którzy nie muszą martwić się jak związać koniec z końcem. Co innego emeryci, którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych rzuca marne ochłapy! Bo co to za podwyżka 29 zł?! Żadna! Ale o siebie urzędnicy dbają i potrafią znaleźć kasę na trzynastki.

ZUS wciąż powtarza, że cienko przędzie i nie ma co liczyć na wysokie emerytury. Emeryci zaciskają więc zęby i klepią biedę, chociaż przecież muszą za coś żyć, kupować lekarstwa. A jak wyliczyła Najwyższa Izba Kontroli w przyszłym roku zabraknie niemal 52 mld zł! Jednak urzędnicy się tym nie przejmują.

Co więcej, pomimo że Zbigniew Derdziuk zrezygnował z funkcji prezesa, to jego podwładni nie mają czym się martwić. Prezes zadbał i swoich ludzi i przygotował dla nich prawie 170 mln zł do podziału w ramach tzw. trzynastek, informuje fakt.pl. Tabliod zaznacza też, że za Derdziuka pensje urzędników wzrosły o około 300 zł, czyli dużo. Wszak mieć 300 zł, a nie mieć to duża różnica. Ile kasy wypadnie na głowę w ramach trzynastych pensji? Całkiem sporo, bo po 3800 zł. Tacy to sobie pożyją! A emeryci muszą zadowolić się swoimi marnymi groszami. Mało tego, zdaniem gazety, wciąż pojawiają się nowe siedzimy ZUS, okazałe niczym pałace, a urzędnicy zmieniają samochody jak rękawiczki.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Sprawdź: Derdziuk zarobił 2 MILIONY! Prezes ZUS na "do widzenia" weźmie jeszcze dwie pensje!

Suszarka do włosów, ekspres do kaw, szczoteczka do zębów w okazyjnych cenach. Szczegółów szukaj na stronie Philips promocje.

Nasi Partnerzy polecają