Pogrzeb Adama Hanuszkiewicza: Olbrychski, Szapołowska, Łukaszewicz, Lipińska - gwiazdy pożegnały wielkiego aktora i reżysera ZDJĘCIA

2011-12-08 16:28

Rodzina, przyjaciele, a także dziesiątki warszawiaków pożegnali na warszawskich Powązkach Wojskowych Adama Hanuszkiewicza. W ostatnią drogę wybitnego aktora i reżysera odprowadzili między innymi Daniel Olbrychski, Olga Lipińska a także Grażyna Szapołowska, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Zielińska i Krzysztof Wakuliński. Hanuszkiewicz został pochowany z honorami, w asyście Kompani Honorowej Wojska Polskiego.

Uroczystości pogrzebowe Adama Hanuszkiewicza rozpoczęły się w czwartek, 8 grudnia, o godzinie 14.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Zapoczątkowała je msza święta w kaplicy Domu Pogrzebowego, odprawiona przez przyjaciela zmarłego, księdza Bronisława Pawła Rosika.

Na uroczystościach pogrzebowych zjawiło się dziesiątki gwiazd filmu, teatru i telewizji. Wśród nich: Daniel Olbrychski, Olga Lipińska a także Grażyna Szapołowska, Grażyna Zielińska, Olgierd Łukaszewicz i Krzysztof Wakuliński.

Cegiełki zamiast kwiatów

Ostatnią wolą Adama Hanuszkiewicza było, aby żałobnicy nie przynosili na pogrzeb kwiatów.

Zamiast tego prowadzona jest kwesta na rzecz Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie. Przed Domem Pogrzebowym z puszkami pojawili się studenci uczelni teatralnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE