POZNAŃ: Powstanie cmentarz dla zwierząt?

2011-09-12 13:43

Mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą mogli pochować swoich pupili. Do tej pory ciała zwierzaków najczęściej zostawiało się u weterynarza, gdzie były utylizowane. Zakopane w lesie lub ogrodzie traktowane są jak nielegalnie składowane "odpadki".

W innych miastach w Polsce właściciele mogą pochować zwierzę na tzw. grzebowisku. Działa ono tak samo, jak cmentarz dla ludzi. Na miejscu pogrzebania ukochanego pupila można postawić nagrobek z imieniem, datą urodzin i śmierci. Temat powstania takiego miejsca w Poznaniu został poruszony przy okazji planów przeniesienia schroniska z ulicy Bukowskiej na Kobylepole.


W tej chwili jedynym legalnym sposobem poradzenia sobie ze zwłokami ukochanego zwierzaka jest zostawienie go u weterynarza w celu utylizacji. Kosztuje to od 30 do 150 złotych. Zakopany w lesie lub ogródku staje się "odpadkiem". Jeśli nasz pupil jest zaczipowany, to chowając nielegalnie jego ciało, możemy ryzykować komplikacje przy wyrejestrowywaniu go.


Miasto nie chce podjąć się zorganizowania cmentarza. Prawdopodobnie przekaże grunt firmie, która zajmie się zagospodarowaniem grzebowiska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE