Pożyczka na wakacje? Zobacz gdzie pojedziesz za 5000 złotych

2017-06-02 17:32

W ubiegłym roku na wakacyjny wypoczynek zdecydowało się prawie 17 mln Polaków. Jednak wbrew założeniom, większość z nich wybrała urlop w Polsce. Na zagraniczny wyjazd pojechała tylko 1/3 z nas. Jednak koszt wczasów za granicą jest porównywalny do wczasów krajowych, a w niektórych przypadkach nawet mniejszy. Jak będzie w tym roku? Biura podróży od początku roku prowadzą intensywną sprzedaż ofert wyjazdów zagranicznych. Dokąd i za ile wyjeżdżamy najchętniej?

Najczęściej urlop planujemy na najcieplejsze miesiące w roku, czyli czerwiec, lipiec i sierpień. Coraz chętniej jednak decydujemy się na wyjazd poza tzw. gorącym sezonem, szczególnie jeśli obieramy zagraniczny kierunek. Kwiecień, maj i wrzesień również gwarantują piękną pogodę, ale zwykle oferty na ten okres są dużo tańsze niż w lipcu i sierpniu. Ten okres Polacy w większości decydują się spędzać na rodzimych plażach. W 2016 r. wakacje w Polsce wybrało aż 17 mln Polaków. Na zagraniczne wojaże zdecydowało się tylko 4,5 mln naszych rodaków. Z raportu Wakacje.pl wynika, że spowodowane jest to niepewną sytuacją polityczną w wielu krajach, a to potakwoduje obawę przed wakacjami za granicą.

Niestety, tak duże zainteresowanie rodzimymi kurortami spowodowało, że hotelarze w tym roku podnieśli ceny ofert wypoczynkowych o nawet kilkadziesiąt procent. To z kolei przełożyło się na wzrost zainteresowania zagranicznymi wyjazdami na początku tego roku. Ogromną popularnością cieszą się oferty typu first minute, które w tym roku pojawiły się na rynku wyjątkowo szybko. Już w styczniu Polacy ruszyli do biur podróży, by znaleźć idealną ofertę na Wakacje 2017.

First minute to nie tylko bardziej opłacalna pod względem finansowym oferta, ale i większe udogodnienia np. dla rodzin z dziećmi. Rodzice mogą liczyć na zniżki dla dzieci, lepszą dostępność pokoi i dogodniejszy wybór miejsca wylotu. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się również oferty last minute, choć w ubiegłym roku nie było ich tak dużo jak dotychczas. Zdaniem ekspertów z Wakacje.pl, to jedna z przyczyn tak dużej popularności first minute w tym roku.

Skąd wziąć pieniądze na wakacje?

Nie ma co ukrywać, że przy wyborze kierunku wakacji, najważniejszą rolę odgrywają finanse. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie wyjazdy co roku. Koszt urlopu dla rodziny z dwójką dzieci to wysokość nawet kilku tysięcy złotych. Statystycznie na wakacje za osobę wydajemy ok. 2-3 tys. złotych. Taki wydatek może znacząco nadszarpnąć domowy budżet, a już na pewno pochłonie całoroczne oszczędności. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwolą nam wyjść zadowolonym z tej sytuacji. Pożyczanie pieniędzy od rodziny nie jest jednak najlepszym sposobem na finansowanie urlopu. Z pomocą mogą nam przyjść firmy pożyczkowe.

- Pożyczka do 5000 zł to bardzo dobry zastrzyk finansowy, szczególnie w okresie wakacyjnym – przyznaje ekspert TakToFinanse.pl – Dzięki takiemu wsparciu, nie musimy ograniczać się do miejsc mało dla nas atrakcyjnych, a oferujących tanie wczasy za granicą. Pojedziemy na wymarzony urlop, a pożyczkę możemy spłacać w dogodnych dla nas ratach, bez nadmiernego obciążania budżetu. Skorzystanie z takiej oferty nie musi od razu wiązać się z popadaniem w zadłużenie, którego tak się obawiamy – dodaje.

Najpopularniejsze kierunki do 5000 zł

5000 zł w obliczu kwot, jakie Polacy są w stanie wydać na wakacje (nawet do 10 tys. zł) wygląda dość niepozornie. Jest to jednak kwota, za którą bez długich poszukiwań, wykupimy wczasy dla dwóch osób za granicą i to nawet na dłużej niż 7 dni. Ze statystyk na Wakacje.pl wynika, że wśród najpopularniejszych kierunków zagranicznych znalazły się: Grecja, Hiszpania, Turcja, Egipt, Bułgaria, Cypr, Włochy i Chorwacja. Coraz więcej wczasowiczów decyduje się również na wakacje na Malcie.

W przypadku Grecji, Polacy najczęściej wypoczywają na Riwierze Olimpijskiej i Krecie. Tygodniowe wakacje w tym miejscu kosztują już od 1350 zł za osobę, w hotelu trzy lub czterogwiazdkowym z wyżywieniem w wersji HB (śniadanie i obiadokolacja). Z kolei najpopularniejsze regiony hiszpańskie wśród Polaków to: Teneryfa, Costa Brava czy Gran Canaria. Wakacje w sierpniu przy tych samych parametrach kosztują już od 1800 zł za osobę. Do Turcji możemy polecieć już od 1400 zł za osobę, zaś do Egiptu musimy przygotować się na wydatek rzędu 1800 zł. Najtańsza spośród europejskich destynacji jest zdecydowanie Bułgaria, do której jeździ bardzo dużo naszych rodaków. Koszt tygodniowego pobytu w Złotych Piaskach to ok. 1500 zł za osobę.

Polacy również coraz odważniej sami przemierzają Europę. Oferty z własnymi dojazdem i wyżywieniem zaczynają się już od kilkuset złotych za osobę. Największym zainteresowaniem przy tego typu ofertach cieszy się, oczywiście, Chorwacja. Dwutygodniowe wczasy dla czteroosobowej rodziny w czterogwiazdkowym kompleksie kosztują ok. 3000 zł. Oczywiście, należy doliczyć do tego koszty dojazdu i wyżywienia, jednak to wciąż bardzo atrakcyjna oferta. Podobne wczasy we Włoszech kosztować będą ok. 2000-3000 zł. Popularnością cieszą się również nieco dalsze wyprawy. Chętnie podróżujemy na Dominikanę, Kubę czy do Meksyku. Oferty na te kierunki zaczynają się już od 3500 zł za osobę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE