REKONSTRUKCJA RZĄDU: Premier ZNÓW STRASZY ministrów- DUŻA RENOWACJA rządu latem

2013-02-20 15:55

Teka wicepremiera dla Jacka Rostowskiego, Jacek Cichocki zostaje szefem Kancelarii Premiera, a jego miejsce w ministerstwie spraw wewnetrznych zajmuje Bartomiej Sienkiewcz - to zmiany w rządzie, które ogłosił dziś premier. Stanowiska nie stracił żaden z ministrów, którzy byli na celowniku premiera. Na razie? Donald Tusk już zapowiedział, że w połowie roku jego rządową ekipę znów czeka rekonstrukcja - tym razem duża.

- Do poważniejszych zmian, poważnego przeglądu, z całą pewnością dojdzie latem - poinformował dziś szef rządu. Jak się wyraził, w połowie roku jego rząd czeka "duża renowacja". Donald Tusk nie upominał przy tym jednak żadnego z ministrów. Wręcz przeciwnie. Przkonywał, że skoro wielu ministrów pracuje z nim od prawie sześciu lat - zmiany są potrzebne "choćby do budowania nowej synergii". - Nawet, jeśli niekoniecznie krytycznie ocenia się pracę konkretnych ministrów - argumentował Tusk.

Podczas ogłoszonej w środę rokonstrukcji rządu, fotel ministra spraw wewnętrznych stracił Jacek Cichocki. Ale nie odchodzi z rządu, będzie ministrem w Kancelarii Premiera i zastąpi na stanowisku jej odchodzącego szefa. Tomasz Arabski wyjedzie na placówkę dyplomatyczną do Madrytu.

CZYTAJ WIĘCEJ: REKONSTRUKCJA RZĄDU DONALDA TUSKA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE