Wpadł fałszywy policjant

2020-04-23 15:34 WOZ
Oszust trafi do aresztu
Autor: Policja Ostrołęka Doprowadzenie 24-letniego oszusta

Policjanci z KMP w Ostrołęce (mazowieckie) zatrzymali oszusta, który metodą na policjanta wyłudził od starszego małżeństwa 150 tyś. zł. Przestępca w rozmowie telefonicznej podawał się za funkcjonariusza policji, tłumacząc zdezorientowanym seniorom, że pilnie są potrzebne pieniądze na kaucję gdyż jeden z ich członków rodziny spowodował wypadek.

Na początku kwietnia dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce został poinformowany o oszustwie na znaczną kwotę pieniędzy na szkodę 60-letniego małżeństwa z terenu powiatu ostrołęckiego. Osoby zgłaszające oświadczyły, że zadzwonił do nich nieznany mężczyzna przedstawiająca się za policjanta z informacją, że ich bliski członek rodziny spowodował wypadek drogowy i pilnie potrzebuje pieniędzy na wpłacenie poręczenia majątkowego. Rozmówca, dodał, że w przypadku niewpłacenia pieniędzy trafi on do aresztu. Pokrzywdzeni chcąc pomóc rodzinie przekazali współdziałającej ze sprawcą osobie kwotę ponad 150 tys. zł.

Policjanci zajmujący się sprawą pracując po kilkanaście godzin dziennie  ustalili, że sprawcą wyłudzenia jest 24-letni mieszkaniec Warszawy. Wczesnym rankiem  pojechali pod wytypowany warszawski adres, gdzie na jednym z parkingów zauważyli pojazd, który został użyty w popełnieniu oszustwa. Kiedy mężczyzna wyszedł z klatki bloku został zatrzymany.  W wyniku przeszukania pojazdu i mieszkania mundurowi zabezpieczyli 2 laptopy, telefon oraz kartę bankomatową. Ponadto pojazd, który został użyty do popełnienia przestępstwa został zajęty na poczet przyszłych kar. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze