Pedofilia: jak rozpoznać molestowanie seksualne dziecka?

i

Autor: Photos.com

200 KSIĘŻY gwałciło 317 dzieci, arcybiskup pozwalał! Nowy skandal w Kościele

2021-03-30 7:00

Kolejny pedofilski skandal w Kościele! A w jego centrum znalazła się pewna znana postać, młody arcybiskup z Niemiec Stefan Hesse (55 l.). Jak wynika z raportu na temat pedofilii w archidiecezji w Kolonii, to między innymi Hesse tuszował przypadki wykorzystywania nieletnich przez księży. Potem został awansowany, został arcybiskupem i metropolitą Hamburga. Tymczasem ze wstrząsającego nowego raportu wynika, że w Kolonii w latach 1975-2018 200 księży gwałciło w sumie 317 dzieci. Papież nakazał arcybiskupowi przerwę w pełnieniu posługi, Hesse złożył rezygnację.

Wydawał się oświeconym postępowym kapłanem, chętnie wypowiadającym sie na temat ekologii czy konieczności otwarcia Kościoła na rozwodników. Aż trudno uwierzyć, że mógł tuszować pedofilię! Jednak tak właśnie wynika z raportu, który skłonił papieża Franciszka do nakazania najmłodszemu biskupowi Niemiec, by zrobił sobie przerwę w pełnieniu obowiązków, a Stefan Hesse (55 l.) zamiast zaprzeczać zarzutom, sam złożył rezygnację. Raport, który skłonił Franciszka do takich kroków, jest wstrząsający. Jak z niego wynika, to między innymi Hesse tuszował przypadki wykorzystywania nieletnich przez księży. Potem został awansowany i został arcybiskupem i metropolitą Hamburga. Tymczasem ze wstrząsającego nowego raportu wynika, że w Kolonii w latach 1975-2018 200 księży gwałciło w sumie 317 dzieci.

NIE PRZEGAP: Uwolnili Kanał Sueski od kontenerowca! Pomógł SUPERKSIĘŻYC

W raporcie arcybiskup Stefan Hesse nie jest wskazany jako jedyna osoba winna, lecz jako jeden z tych hierarchów, którzy będąc przełożonymi pedofilów w sutannach nie zgłaszali molestowania organom ścigania i nie odsuwali gwałcicieli od pracy z dziećmi. Dlatego księża czuli sie całkowicie bezkarni. Po rezygnacji Stefana Hesse jego obowiązki przejmuje wikariusz generalny ksiądz Ansgar Thim. Wcześniej arcybiskup Kolonii w związku z szokującym raportem usunął ze stanowisk biskupa pomocniczego Dominikusa Schwaderlappa i szefa sądu arcybiskupiego Guentera Assenmachera. Oni także mieli tuszować pedofilię w archidiecezji.

NIE PRZEGAP: Horoskop na wtorek. Co spotka cię 30 marca? Sprawdź codzienny horoskop na jutro!

Sonda
Czy Twoim zdaniem Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele?
Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania