8-latek rozbił auto na autostradzie. Jechał 180 km/h!

2019-08-25 8:01 INO
Autostrada
Autor: East News

8-latek postanowił urządzić sobie przejażdżkę po autostradzie. Chłopiec wykradł kluczyki do samochodu mamy i ruszył w trasę. Pędził z ogromną prędkością, a jego eskapadę zakończyło rozbicie auta.

Małoletni pasjonat motoryzacji z Niemiec urządził sobie nocną przejażdżkę autostradą. 8-latek wykradł kluczyki do Volkswagena Golfa swojej matki i ruszył ulicami Dortmundu. Maluch ignorował przepisy ruchu drogowego i pędził aż 180 km/h. - Czerwone światła i przepisy kodeksu drogowego najwyraźniej nie interesowały kierowcy - poinformowała policja. Chłopiec rozbił auto, kiedy próbował zaparkować przy autostradzie - na parkingu uderzył w naczepę ciągnika siodłowego. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń, jednak auto zostało poważnie uszkodzone.

To nie pierwszy rajd 8-latka

Nocny rajd to nie jedyna W TYM TYGODNIU przejażdżka 8-latka. Kilka dni temu udało mu się jednak z powodzeniem zaparkować w punkcie serwisowym przy autostradzie, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Po pierwszej eskapadzie chłopiec tłumaczył, że chciał się "tylko kawałek przejechać". Teraz policja poinformowała, że maluchowi zostanie zapewniona opieka psychologa.

Najnowsze