Alkohol na weselach? Zaskakujący głos papieża Franciszka

2016-06-09 13:15
Papież Franciszek
Autor: AGF s.r.l. / Rex Features

Papież Franciszek znany jest ze swojego dużego poczucia humoru oraz z tego, że potrafi wypowiedzieć bardzo niepopularne zdania. Nie inaczej było podczas środowej modlitwy na placu św. Piotra. Papież podczas kazania nawiązał do cudu w Kanie Galilejskiej i stwierdził, że bez wina nie powinno się świętować ślubu. - Czy wyobrażacie sobie zakończenie wesela piciem herbaty? To byłby wstyd, wino jest niezbędne podczas świętowania - powiedział żartobliwie papież.

Alkohol na weselu to bez wątpienia jeden z najbardziej podstawowych produktów, bez którego dość trudno wyobrazić sobie świętowanie zawarcia małżeństwa. Co prawda część par decyduje się na organizację wesela bez trunków, ale wciąż taka sytuacja należy do rzadkości. O tym, że na weselnym stole nie powinno zabraknąć alkoholu przekonywał również papież Franciszek, który spotkał się z wiernymi podczas modlitwy na placu św. Piotra. – Czy wyobrażacie sobie zakończenie wesela piciem herbaty? To byłby wstyd, wino jest niezbędne podczas świętowania - zażartował papież. Wcześniej, podczas kazania duchowny nawiązał do cudu w Kanie Galilejskiej. - Tak naprawdę na tym weselu zostało zawarte nowe przymierze. Tego dnia uczniowie Jezusa stali się Jego rodziną - powiedział papież Franciszek.

Czytaj: Papież Franciszek przyjął Beatę Szydło [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE