Ukraina/ SBU: ciała rosyjskich żołnierzy tysiącami zwożone są na wysypiska

i

Autor: AP Rosjanie nie wiedzą, co robić z ciałami swoich żołnierzy

Dwumetrowe stosy ciał rosyjskich żołnierzy. "Zwożą je tysiącami, usypują wysypiska"

2022-05-10 13:43

"Ukraińska Służba Bezpieczeństwa opublikowała przechwyconą rozmowę jednego z żołnierzy z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Mężczyzna opowiada żonie o przerażających praktykach rosyjskiej armii, która stara się za wszelką cenę ukryć straty, jakie ponosi w ludziach w Ukrainie. Mówi o składowaniu zwłok w ogromnych kopcach pod gołym niebem. "To nie jest kostnica, to wysypisko".

"To nie jest kostnica, to wysypisko. Ogromne pole, czy coś takiego… Poligon, nie poligon. Ogrodzone, nikogo nie wpuszczają. Tysiącami ich przywożą. Stos na wysokość człowieka" – opowiada żonie mężczyzna. W rozmowie jest mowa o "ładunku 200" - w taki sposób Rosjanie określają ciała zabitych żołnierzy. Według okupanta wysypisko ma się znajdować bardzo blisko Doniecka, a ochroniarze zabezpieczający ten teren podobno zarabiają krocie na tym, że pomagają bliskim ofiar szukać ich szczątków. Żołnierz mówi, że dowiedział się o tym, bo jedna z jego znajomych znalazła tam zwłoki swojego brata. "Tak więc rodzice, żony i krewni okupantów powinni się zastanowić – czy są gotowi, by ciała ich bliskich zostały rozszarpane przez psy albo gniły na poligonie pod gołym niebem? A może powinni zrobić wszystko, co się da, by w ogóle nie szli na tę wojnę?" - komentują we wpisie na Facebooku przedstawiciele Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. 

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch: Barbarzyństwo rosyjskich żołnierzy dzieje się za zgodą przełożonych

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że tylko jednej doby, 9 maja, zostało zabitych 150 rosyjskich żołnierzy. Od początku wojny natomiast, wg szacunków sztabu, zginęło już prawie 26 tysięcy okupantów. 

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski ekspert MIAŻDŻY możliwości armii Putina. Skandal w programie na żywo!

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE