Sergiej Ławrow

i

Autor: AP Sergiej Ławrow

Ławrow o rzezi cywilów na Ukrainie: "Nie wstydzimy się! Rosja jest, jaka jest"

2022-06-17 7:30

Siergiej Ławrow znowu szokuje swoimi obrzydliwymi wypowiedziami! Tym razem rosyjski minister spraw zagranicznych nie mówi o "żydowskiej krwi" Hitlera ani nie oskarża Polski o chęć aneksji Lwowa, lecz zupełnie bez ogródek stwierdza, iż jeżeli na Ukrainie doszło do jakiejś rzezi cywilów, to nic wielkiego się nie stało, a Rosja niczego się nie wstydzi. A to wszystko w wywiadzie, jakiego udzielił BBC. Osiągnął już dno, czy wymyśli coś jeszcze gorszego?

Ławrow mówi o zbrodniach Rosji na ludności cywilnej na Ukrainie

Siergiej Ławrow to jeden z najwierniejszych urzędników Władimira Putina i uosobienie kremlowskiego "betonu". Rosyjski minister spraw zagranicznych od lat szokował swoimi wypowiedziami, w których na przykład odmawiał Ukrainie prawa do suwerenności, bronił Stalina, a ostatnio nawet Putin musiał przepraszać władze Izraela za Ławrowa po tym, jak ten stwierdził, że "Hitler miał żydowską krew". Teraz rosyjski minister spraw zagranicznych poszedł jeszcze dalej. Mianowicie powiedział wprost, że Rosja w ogóle nie wstydzi się popełnianych na Ukrainie mordów.

Ławrow w wywiadzie dla BBC: Nie napadliśmy na Ukrainę

Siergiej Ławrow udzielił wywiadu dla BBC. Najpierw powtarzał starą śpiewkę Kremla - żadnej wojny na Ukrainie nie ma, Rosja wcale jej nie najechała, a jedynie prowadzi "operację specjalną". "Nie napadliśmy na Ukrainę" - powiedział minister, patrząc dziennikarzowi w oczy. „Ogłosiliśmy specjalną operację wojskową, ponieważ nie mieliśmy absolutnie żadnego innego sposobu na wytłumaczenie Zachodowi, że wciągnięcie Ukrainy do NATO było przestępstwem”. To był jednak dopiero początek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Złowieszcze słowa Miedwiediewa. "Ukraina zamarznie. Kto wie, czy będzie na mapie świata?"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nadchodzi ważne przemówienie Putina. To stanie się 17 czerwca

Sonda
Czy W. Putin trafi przed Trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne?

Powstał raport ONZ o rzezi cywilów na Ukrainie

W pewnym momencie dziennikarz BBC przyparł Ławrowa do muru, cytując mu raport o rzeziach cywilów na Ukrainie, a właściwie o tylko jednej takiej rzezi spośród wielu innych. To oficjalny raport ONZ o wsi Jahidne w obwodzie czernihowskim, w którym stwierdza się, że „360 mieszkańców, w tym 74 dzieci i pięć osób niepełnosprawnych zostało zmuszonych przez rosyjskie siły zbrojne do pozostania w piwnicy przez 28 dni. Nie było toalet, wody… Zginęło 10 osób starszych”. "Czy to walka z nazistami?" - padło pytanie.

Ławrow: Rosja nie jest czysta. Nie wstydzimy się pokazywać, kim jesteśmy

To wielka szkoda” - odpowiedział z kamienną twarzą Ławrow. „Ale międzynarodowi dyplomaci, w tym Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka, Sekretarz Generalny ONZ i inni przedstawiciele ONZ, są pod presją Zachodu. I bardzo często są to wykorzystywane do wzmacniania fałszywych wiadomości rozpowszechnianych przez Zachód” - dodał. Jednak potem przestał już owijać w bawełnę i wypalił: „Rosja nie jest nieskazitelnie czysta. Rosja jest tym, czym jest. I nie wstydzimy się pokazywać, kim jesteśmy”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Papież mówił o "szczekaniu NATO". Teraz się tłumaczy! "III wojna światowa wypowiedziana"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ten film pokazał chorobę Putina? "Trząsł się i ledwo stał na nogach". WIDEO

Express Biedrzyckiej - Robert Pszczel: Rosjanie uciekają z kraju. Największy eksodus od czasu bolszewików
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE