Nie żyje ostatnia księżniczka. Zmarła w ramionach swojej żony. Lubiła konie i imprezy

i

Autor: AP/Jennifer Sinco Kelleher Nie żyje "ostatnia księżniczka". Zmarła w ramionach swojej żony. Lubiła konie i imprezy

Miała 96 lat!

Nie żyje "ostatnia księżniczka". Zmarła w ramionach swojej żony. Lubiła konie i imprezy

2022-12-13 12:39

W niedzielę, 11 grudnia, zmarła Abigail Kinoiki Kekaulike Kawānanakoa, tzw. ostatnia hawajska księżniczka. Dziedziczka fortuny po słynnym irlandzkim przedsiębiorcy oraz potomkini królewskiego rodu, miała 96 lat. "Była żywym przypomnieniem monarchii Hawajów". Odeszła w ramionach ukochanej żony, 69-letniej Veroniki Gail.

O tym, że nazywana ostatnią księżniczką Hawajów, 96-letnia Abigail Kinoiki Kekaulike Kawānanakoa nie żyje, poinformowano w poniedziałek, 12 grudnia. Zmarła w swojej posiadłości, mając przy boku żonę, Veronikę Gail, którą poślubiła po 20 latach związku, krótko po tym, jak przeszła rozległy udar. Kawānanakoa wywodziła się z rodziny królewskiej, która niegdyś rządziła wyspami. Była też prawnuczką Jamesa Campbella, irlandzkiego biznesmena, który stał się jednym z największych właścicieli ziemskich na Hawajach, a dorobił się na plantacji cukru. To po nim odziedziczyła 215 milionów dolarów (prawie miliard złotych), zapewniając sobie tym samym bogactwo i źródło niekończących się rozrywek. 

Hawaje opłakują księżniczkę. "Lubiła sprawdzać, co ludzie zrobią dla pieniędzy"

Jak bowiem powiedział jej wieloletni osobisty prawnik, którego ostatecznie zwolniła w 2017 roku, "zawsze była ciekawa, co ludzie są w stanie zrobić dla pieniędzy" i dlatego często ich podpuszczała, oferując spore datki i czekają na reakcję. Tak było na przykład, gdy w 2012 roku zaproponowała ogromne wsparcie finansowe Dalajlamie. Odmówił jej, z czego była bardzo zadowolona, bo "ktoś wreszcie wykazał się odrobiną uczciwości".

Nie żyje hawajska księżniczka. Kochała konie i imprezy

Oprócz trwonienia majątku na to, by obserwować ludzkie postawy, robiła też sporo dobrego. "Przez lata udało jej się sfinansować różne cele, w tym stypendia dla rdzennych mieszkańców Hawajów" - przypomina "Daily Mail". Ostatnia hawajska księżniczka słynęła także z zamiłowania do zwierząt, a konkretnie koni wyścigowych, których miała całą stajnię. Uwielbiała też huczne imprezy. 

Sonda
Chciałbyś zwiedzić Hawaje?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany