Nie żyje Paco Rabanne

i

Autor: Shutterstock Nie żyje Paco Rabanne

Wielka strata

Nie żyje Paco Rabanne. Światowej sławy projektant miał 88 lat

2023-02-03 15:27

Smutne wieści ze świata mody. Jak podaje agencja Reutera, w piątek, 3 lutego we Francji umarł Paco Rabanne, światowej sławy projektant mody i twórca linii perfum. Naprawdę nazywał się Francisco Rabaneda y Cuervo. Na co zmarł?

Świat mody w żałobie. Zmarł Paco Rabanne

W piątek, w wieku 88 lat, zmarł we Francji Paco Rabanne, jeden z najsłynniejszych kreatorów mody na świecie. Informacja o jego śmierci pojawiła się na oficjalnym koncie marki na Instagramie. "Pragniemy uhonorować naszego wizjonerskiego projektanta i założyciela, który zmarł dzisiaj w wieku 88 lat. Wśród najbardziej przełomowych postaci mody XX wieku, jego spuścizna pozostanie stałym źródłem inspiracji. Jesteśmy wdzięczni Monsieur Rabanne za ustanowienie naszego awangardowego dziedzictwa i zdefiniowanie przyszłości o nieograniczonych możliwościach".

Paco Rabanne nie żyje. To on ubrał Jane Fondę

Paco Rabbane urodził się w Hiszpanii jako Francisco Rabaneda y Cuervo, a światową sławę zyskał w latach 60. Jak przypomina "The Sun", na początku tworzył biżuterię dla takich marek, jak Givenchy, Dior i Balenciaga. Po kilku latach założył jednak własny dom mody. To sukienki właśnie jego projektu nosiła w "Barbarelli" Jane Fonda. Rabanne ryzykował, eksperymentował i wyznaczał nowe trendy w modzie tamtych lat. W 1999 roku przeszedł na emeryturę. Na razie nie ma informacji na temat przyczyn śmierci projektanta. 

Sonda
Czy masz w swojej szafie coś od znanego projektanta?
Hotplota.pl: Pokaz mody, taniec grupowy i scena walki gwiazd kina... wszystko online!

Czy nie wymagasz od siebie zbyt wiele?

Posłuchaj, jak wyznaczać sobie cele, aby być SZCZĘŚLIWYM!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany