WIELKA STRATA

Nie żyje Raquel Welch. Widzowie kochali ją za rolę w filmie "Trzej muszkieterowie"

2023-02-15 22:40

W wieku 82 lat zmarła w środę "po krótkiej chorobie" amerykańska aktorka Raquel Welch, znana m.in. z filmu "Trzej muszkieterowie" z 1973 roku - poinformował jej menadżer Steve Sauer.

Raquel Welch urodziła się 5 września 1940 roku w Chicago jako Jo Raquel Tejada i była najstarszym z trojga dzieci małżeństwa Armanda Carlosa Tejady i Josephine Sarah Hall. Jej ojciec był imigrantem z Boliwii, a matka Amerykanką irlandzkiego pochodzenia. Swoją karierę filmową przyszła gwiazda Hollywood zaczynała w przeciętnych produkcjach, z których najbardziej znaną jest "Złota rączka", w której wystąpiła u boku Elvisa Presleya. Gwiazdą kina Welch została po zagraniu w filmie przygodowym science-fiction "Fantastyczna podróż" z 1966 roku oraz w "Milion lat przed naszą erą", gdzie zaprezentowała swoją zmysłowość rolą dziewczyny z Amazonii odzianą w skąpe bikini ze zwierzęcej skóry.

Raquel Welch zyskała status symbolu seksu 

W latach 60. i 70. ubiegłego wieku Raquel Welch zyskała status symbolu seksu w miejsce Marylin Monroe, która zmarła w 1962 roku. W 1995 roku Welch została uznana przez magazyn "Empire" za jedną ze 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina i zajęła trzecie miejsce na liście 100 najseksowniejszych gwiazd XX wieku na liście "Playboya". "Ludzie postrzegali mnie jako symbol seksu, ale tak naprawdę byłam samotną matką z dwójką małych dzieci! – pisała w swojej autobiografii zatytułowanej "Poza dekoltem". - Wyobrażasz sobie mnie na plakacie z dzieckiem pod pachą i drugim w wózku? To trochę łamie mit, prawda?". W 1974 roku Welch zdobyła nagrodę Złotego Globu dla najlepszej aktorki za film "Trzej Muszkieterowie", w którym zagrała Konstancję de Bonacieux

Znani Polacy, którzy mają dwa groby lub nie mają swojej mogiły. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają