Queen

i

Autor: Shutterstock Queen

Wielki powrót Queen

NOWA piosenka zespołu Queen! Śpiewa Freddie Mercury, legenda rocka wskrzeszona

2022-10-14 11:45

Freddie Mercury (+45 l.) znowu śpiewa! Dla fanów Queen to wielka sensacja. Zespół odgrzebał w swoich archiwach piosenkę, którą legendarny wokalista nagrał przed śmiercią. Utwór nie trafił na żadną płytę, ale teraz, 31 lat po śmierci wokalisty, właśnie tak się stało.

Freddie Mercury znowu zaśpiewał! Znaleziono nie publikowaną wcześniej piosenkę Queen z 1989 roku

Wydawało się, że już nigdy dla nas nie zaśpiewa, że już nigdy nie usłyszymy nowej piosenki w wykonaniu tego legendarnego wokalisty. Freddie Mercury zmarł w 1991 roku na AIDS i zdaniem wielu nie sposób było znaleźć dla niego godnego następcy. Teraz jednak okazuje się, że... Freddie Mercury znowu śpiewa! Dla fanów Queen to wielka radość i sensacja. Co się stało? Jak to możliwe? Zespół odgrzebał w swoich archiwach piosenkę "Face It Alone", którą legendarny wokalista nagrał na dwa lata przed śmiercią. Nagranie miało miejsce w 1989 roku, podczas prac nad trzynastym albumem zespołu zatytułowanym "The Miracle". Poważny, balladowy utwór ostatecznie nie trafił na płytę, ale teraz, 31 lat po śmierci wokalisty, właśnie tak się stało. Nowa piosenka minionej nocy z 13 na 14 października miała swoją premierę w BBC Radio 2. Wiadomo, że utwór "Face It Alone" trafi na specjalny boxset "The Miracle", którego premierę zaplanowano na 18 listopada 2022 roku.

Zespół Queen to jedna z najsławniejszych grup rockowych wszech czasów. Największe przeboje Freddiego

"Znaleźliśmy perełkę z udziałem Freddiego, o której jakbyśmy zapomnieli. To jest wspaniałe. Właściwie to było prawdziwe odkrycie" - mówi Rogert Taylor. Zespół Queen to jedna z najsławniejszych grup rockowych wszech czasów. Zespół powstał w 1970 roku. Najbardziej znane piosenki Queen to między innymi „Killer Queen”, „Bohemian Rhapsody”, „We Are the Champions”, „Crazy Little Thing Called Love”.

Sonda
Podoba Ci się nowa piosenka Queen - „Face It Alone”?

QUIZ. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Co wiecie o legendarnym wokaliście i zespole Queen?

Pytanie 1 z 10
Kto jako ostatni dołączył do składu Queen?
Joanna Wołosz gra przebój Queen
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany