Papież Franciszek płakał modląc się o pokój w Ukrainie

i

Autor: AP

Wojna w Ukrainie

Papież Franciszek nie mógł powstrzymać łez modląc się za Ukrainę. "Wielki ból. Porażka ludzkości"

2022-12-08 22:15

Podczas modlitwy na Placu Hiszpańskim w Rzymie, papież Franciszek nie potrafił powstrzymać łez, modląc się za Ukrainę. Pytany przez włoskie media o wzruszenie w trakcie odczytywania modlitwy w trakcie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, powiedział, że wojna w Ukrainie jest porażką ludzkości.

Papież Franciszek płakał modląc się o pokój w Ukrainie. "Wielki ból. Porażka ludzkości"

Podczas uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia, papież udał się na tradycyjną modlitwę przed figurą Niepokalanej na Placu Hiszpańskim. Odczytał treść napisanej przez siebie modlitwy do Matki Bożej.

Zabrzmiały w niej słowa : „Chciałbym móc dzisiaj złożyć Ci dziękczynienie narodu ukraińskiego za pokój, o który od dawna prosimy Pana. Muszę jednak dalej przedstawiać prośbę dzieci, ludzi starszych, ojców i matek, młodzieży z tej udręczonej ziemi”.

- Ale my wszyscy wiemy, że jesteś z nimi i ze wszystkimi cierpiącymi, jak przy krzyżu Twojego syna - powiedział Franciszek.

W trakcie odczytywania modlitwy papież przerwał na chwilę. Nie potrafił ukryć łez. Pytany później przez włoskie media o swoje wzruszenie powiedział: Tak, to wielki ból, wielki; porażka dla ludzkości. Módlmy się.

Sonda
Boisz się głodu spowodowanego wojną na Ukrainie?
Jan Piekło: Wojna w Ukrainie spowszedniała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają