Papież Franciszek zaskoczył wiernych. Niezwykły gest [ZDJĘCIE]

2018-07-15 15:58
Papież Franciszek
Autor: Andrew Medichini/AP Papież Franciszek

Papież Franciszek zaskoczył wiernych. Ojciec Święty w ostatniej chwili zastąpił księdza, który miał udzielić ślubu jednemu z członków Gwardii Szwajcarskiej. Pojawienie się głowy kościoła było ogromnym zaskoczeniem dla pary młodej.

Jak informuje katolicki portal Vatican News, do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w watykańskiej kaplicy św. Szczepana. Papież Franciszek niespodziewanie zastąpił księdza, który miał udzielić sakramentu małżeństwa jednemu z członków Gwardii Szwajcarskiej.

- Podchodzimy do ołtarza i niespodzianka. Spotkanie z papieżem, który - ku zaskoczeniu wszystkich - będzie przewodniczył uroczystości. Nawet państwo młodzi o tym nie wiedzieli - relacjonowali świadkowie w rozmowie z mediami.

To nie pierwszy raz, kiedy Franciszek zaskoczył wiernych. Jego pontyfikat uważany za przełomowy w dziejach papiestwa w ciągu ostatnich kilkuset lat. Ojciec Święty przez 5 lat urzędowania m.in. zrezygnował z mieszkania w papieskich apartamentach oraz obmywał nogi muzułmance i transseksualiście.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE