Putin GROZI Europie i USA! Zapowiada odwet

2021-03-03 16:30 zw
Biden już grozi Putinowi
Autor: AP Biden już grozi Putinowi

Jest odpowiedź Rosji na sankcje! Stany Zjednoczone i Unia Europejska nałożyły je na Moskwę za uwięzienie lidera opozycji Aleksieja Nawalnego w kolonii karnej. Rosja powtarza, że jej władze z Władimirem Putinem na czele nie maczały palców w próbie otrucia Nawalnego. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, sankcje są „ ingerencją w sprawy wewnętrzne Rosji” i Moskwa zamierza w odpowiedzi wprowadzić swoje własne, wymierzone w USA i Unię.

Kreml zareagował na nowe sankcje USA i Unii Europejskiej nałożone wobec Rosji za umieszczenie lidera opozycji Aleksieja Nawalnego w kolonii karnej. Jak powiedział wczoraj rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, sankcje są „ ingerencją w sprawy wewnętrzne Rosji” i Moskwa zamierza w odpowiedzi wprowadzić swoje własne, wymierzone w USA i Unię. „Uzgodnimy sankcje (...), zostaną one zatwierdzone, a następnie - ogłoszone i poinformujemy o nich naszych oponentów” - zagroził Pieskow, nie precyzując, jakie dokładnie sankcje ma na myśli.

Powtórzył oficjalne stanowisko Kremla, zgodnie z którym władze Rosji nie maczały palców w próbie otrucia Nawalnego. Aleksiej Nawalny poczuł się źle podczas lotu samolotem. Trafił do szpitala w Rosji, gdzie wykluczono otrucie nowiczokiem, potem udało sie go jednak przetransportować do kliniki w Berlinie. Tam z kolei lekarze stwierdzili, że do otrucia nowiczokiem doszło. Z osobistego śledztwa Nawalnego wynika, że otrucie dopuścili się funkcjonariusze rosyjskich służb na polecenie Putina. Lider opozycji wprost oskarżył prezydenta Rosji o to, że próbował go zabić. Nawalny został skazanyna trzy lata w kolonii karnej za rzekomą defraudację funduszy Ives Rocher. 

Putin opływa w luksusy w swoim pałacu. Ma teatr, kasyno i scenę do striptizu. Komentarz Adama Federa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze