Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL TERESHCHENKO/SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP Władimir Putin

Tajemnicze zgony rosyjskich oligarchów! Sławny ekonomista oskarża Kreml

2022-05-06 6:23

Już siedmiu rosyjskich oligarchów zginęło w tajemniczych okolicznościach od początku wojny na Ukrainie! Jedni się powiesili, inni zostali znalezieni martwi wokół pozabijanych bliskich. Czy były to prawdziwe samobójstwa, w tym rozszerzone? Anders Aslund, szwedzki ekonomista i doradca rządowy ds. krajów byłego ZSRR ma swoje podejrzenia. Uważa, że sprawa może mieć przerażające drugie dno.

Była Wielkanoc, kiedy dorosły syn oligarchy Siergieja Protosenii dokonał makabrycznego odkrycia w willi Lloret de Mar w Hiszpanii. Protosenia spędzał tam święta z żoną i nastoletnią córką, którą nazywał swoją księżniczką. W ogrodzie znalazł powieszonego ojca, w domu, w dwóch osobnych pokojach, ciała matki i siostry z ranami kłutymi. Obok zwłok Protosenii, którego majątek wyceniano na 400 milionów euro, leżały zakrwawione siekiera i nóż. Pierwsze doniesienia katalońskiej policji wskazywały na samobójstwo rozszerzone. Potem jednak "El Punta Vui" ujawniło, że przy Protosenii nie znaleziono listu pożegnalnego, a na jego ciele nie było śladów krwi - dziwne jak na kogoś, kto zabił dwie osoby siekierą. Z kolei tuż po inwazji na Ukrainę w Wielkiej Brytanii powiesił się w swoim garażu oligarcha Michaił Watford (+66 l.), dawny potentat paliwowy, który wyemigrował z Rosji. Według "The Sun" Watford mógł być na czarnej liście Moskwy. To dwóch spośród aż siedmiu oligarchów, którzy zmarli w tajemniczych okolicznościach od początku wojny na Ukrainie. Czy były to prawdziwe samobójstwa, w tym rozszerzone?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja oskarża Ukrainę o stosowanie MAGII! Putin zaczął polowanie na czarownice

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bunt w armii Putina! Żołnierze mają dość, tworzą Legion Wolności Rosji

Sonda
Czy zgadzasz się ze szwedzkim pisarzem w sprawie śmierci oligarchów?

Anders Aslund, szwedzki ekonomista i doradca rządowy ds. krajów byłego ZSRR ma swoje podejrzenia. Uważa, że sprawa może mieć przerażające drugie dno i wskazuje na powiązania wielu zmarłych z Gazpromem oraz fakt, iż chociażby Protosenia i Watford nie byli objęci sankcjami. "Trwa sprzątanie i trudno wychwycić osobę, która to robi. Ale to wygląda dla mnie jak morderstwa Kremla" - mówi autor "Russia's Crony Capitalism" w rozmowie z "New York Post". Jak dodaje, jego zdaniem FSB jeszcze w 2021 roku przygotowało listę osób, które wiedzą za dużo i agenci przynieśli ją Putinowi, a on zaaprobował likwidację wszystkich znajdujących się na niej osób nawet na nią nie spoglądając.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "NATO szczekało pod drzwiami Rosji". Szokujące słowa papieża!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Orban wiedział, że zacznie się wojna i chciał rozbioru Ukrainy?! Szokujące oskarżenia

Express Biedrzyckiej - prof. Marek Migalski: Amerykanie chcą wykończyć Putina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany