Drony Ukraina

i

Autor: Flash_news_ua / Twitter.com ; Canva Pro

Wojna na Ukrainie

Wielki atak ukraińskich dronów na Federację Rosyjską. Jest mowa o dużych zniszczeniach i ofiarach

2024-04-20 8:33

Ukraina zaatakowała z powietrza Federację Rosyjską. W nocy z piątku na sobotę (19 na 20 kwietnia) przynajmniej 50 dronów uderzyło w 8 rosyjskich obwodach. Według różnych źródeł atak wywołał sporo zniszczeń i pożarów. Miały też zginąć 2 przypadkowe osoby. Celem ataku była m.in. infrastruktura energetyczna i jedna z rafinerii.

Wielki atak ukraińskich dronów na Federację Rosyjską. Jest mowa o dużych zniszczeniach i ofiarach

Wśród celów, na które spadły drony są 2 podstacje elektryczne w Kałudze i Briańsku. Uszkodzeniu miała też ulec rafineria w obwodzie smoleńskim. Gubernator obwodu kałuskiego Władisław Szafza poinformował o niewielkich uszkodzeniach infrastruktury w pobliżu podstacji energetycznej. - "W wyniku wybuchu bezzałogowego statku powietrznego w rejonie podstacji energetycznej, infrastruktura energetyczna została lekko uszkodzona. Nie ma ofiar" - napisał na swoim kanale w serwisie Telegram.

Władze obwodu riazańskiego przekazały, że systemy obrony przeciwlotniczej zdołały całkowicie odeprzeć atak w tym regionie. Z kolei w obwodzie riazańskim spadające odłamki miały uszkodzić i spowodować pożar zbiornika paliwowego.

Są też cywilne ofiary nalotu. Wg. agencji AFP dwie osoby zginęły w obwodzie biełgorodzkim, po tym, jak drony spadły na prywatny budynek mieszkalny.

Zaledwie dwa dni wcześniej syreny alarmowe zawyły nad okupowanym przez Rosjan Krymie. Siły Zbrojne Ukrainy zdołały przeprowadzićskuteczny atak na bazęlotniczą w Dżankoj w północnej częśći półwyspu. Najprawdopodobniej trafione zostały wyrzutnie przeciwlotnicze S-400 lub skład rakiet hipersonicznych 3M22 Cyrkon.

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki