Znaleziono zwłoki czteroosobowej rodziny. Wśród nich 8-miesięczną dziewczynkę, którą wcześniej porwano

i

Autor: Shutterstock Znaleziono zwłoki czteroosobowej rodziny. Wśród nich 8-miesięczną dziewczynkę, którą wcześniej porwano

Wśród nich 8-miesięczne dziecko

Zwłoki czteroosobowej rodziny znalezione w sadzie. Wcześniej zostali porwani

2022-10-07 5:15

Wstrząsające odkrycie w Kalifornii. Przedstawiciele hrabstwa Merced podali w środę, 5 października, że odnaleziono ciała czterech osób, w tym 8-miesięcznej dziewczynki, z rodziny, która została porwana dwa dni wcześniej. Napastnik podejrzewany o uprowadzenie i zabójstwo próbował popełnić samobójstwo. Jest w szpitalu.

"Potwierdziły się nasze najgorsze obawy" – powiedział szeryf Vern Warnke, informując o śmierci czteroosobowej rodziny, która na początku tygodnia została uprowadzona z siedziby rodzinnej firmy w okolicy San Joaquin Valley w Kalifornii. Zamordowani to małżeństwo, ich 8-miesięczna córeczka oraz jej wujek. Ich zwłoki odnaleziono środę (5 października) w sadzie położonym przy domu ofiar. Porywacz to 48-letni Jezus Salgado. Choć nie żądał okupu i nie ukradł niczego z siedziby firmy należącej do rodziny, to zdaniem służb jego zbrodnia miała motyw finansowy. Po porwaniu użył karty bankomatowej jednej z ofiar.

Porwanie i morderstwo w Kalifornii. Sprawca chciał się zabić

Krewni sprawcy twierdzą, że dzień po uprowadzeniu swoich przyszłych ofiar do wszystkiego się przyznał. Przed przybyciem policji do jego domu próbował się zabić. Przeżył, w tej chwili przebywa w szpitalu. "Za każdym razem, kiedy odzyskuje świadomość, jest agresywny" – mówił szeryf. 48-latek już wcześniej popełnił zbrodnię. Był skazany na 11 lat więzienia za rabunek z użyciem broni palnej. Więzienie opuścił warunkowo w 2015 roku.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Oszukiwał, szantażował, groził porwaniem dziecka i zażądał 2 mln zł okupu. W Sądzie Okręgowym w Białymstoku zapadł wyrok