Wsiadł za kółko z 4 promilami! Jechał na rozmowę kwalifikacyjną!

2019-08-14 13:36 GE
Pijany kierowca zatrzymany
Autor: KWP Wrocław Miał prawie 4 promile i jechał na rozmowę o pracę

Policjanci z pomocą kierowcy ciężarówki zatrzymali nietrzeźwego 29-latka, który wsiadł za kółko mają 4 promile w organizmie. Policjantom tłumaczył, że jechał na rozmowę kwalifikacyjną.

We wtorek, 13 sierpnia, około godz. 14.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został w miejscowości Gniewomierz ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy.

Jak ustalono, kierowca peugeota miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność zawodowego kierowcy samochodu ciężarowego. Mężczyzna natychmiast podbiegł do kierującego peugeotem, zatrzymał jego samochód blokując mu drogę i uniemożliwiając dalszą jazdę.

Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Jak się okazało, kierowca był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie.

29-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego tłumaczył się policjantom, że musiał wsiąść za kierownicę samochodu, bo jechał na rozmowę o pracę. Mężczyzna z uwagi na swój stan nietrzeźwości został umieszczony w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.