Zamknięte granice z powodu koronawirusa. Które przejścia graniczne w Lubuskiem pozostaną otwarte?

2020-03-14 12:31
Słup graniczny
Autor: Grzegorz Kluczyński

Od niedzieli 15 marca na 10 dni zostaną zamknięte granice naszego kraju dla cudzoziemców. Część przejść granicznych zostanie zamknięta, na innych będą prowadzone kontrole. W jakich miejscach w województwie lubuskim będzie można przekroczyć granicę z Niemcami?

Zamknięcie granic oznacza, że wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami mogą wracać do Polski. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Kwarantanny nie będą musiały przechodzić osoby, które na co dzień przemieszczają się między Polską i Niemcami ze względu na pracę i miejsce zamieszkania.

Dowiedz się: Granice Polski zamknięte przed koronawirusem! Czy można wrócić autem do kraju? Jakie trzeba spełnić warunki?

Łącznie na granicach z Niemcami będzie działało piętnaście przejść granicznych. W województwie lubuskim jest to 5 przejść drogowych:

  • Olszyna - Forst
  • Gubin - Guben
  • Świecko - Frankfurt
  • Słubice - Frankfurt nad Odrą
  • Kostrzyn nad Odrą - Kierz

Czytaj też: Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchamia infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic państw. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 22 523 8880.

Wielki Poradnik - "Jak przetrwać epidemię"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE