ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Kożuchowska jak Wajda, Religa i Holoubek. Za co otrzymuje się Order Odrodzenia Polski?

Kożuchowska jak Wajda, Religa i Holoubek. Za co otrzymuje się Order Odrodzenia Polski?

14.11.2016, godz. 10:47
Kożuchowska jak Wajda, Holoubek i Religa
foto: Fotomontaż AKPA

Komu i za co przyznawany jest Order Odrodzenia Polski? 11 listopada odznaczenie to od Andrzeja Dudy otrzymała Małgorzata Kożuchowska. Tym samym dołączyła do zaszczytnego grona wyróżnionych, do którego należą już: Zbigniew Religa, Andrzej Wajda, Jerzy Hoffman, Gustaw Holoubek i wielu innych.

Małgorzata Kożuchowska 11 listopada 2016 roku został odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wcześniej orderem tym uhonorowani zostali m.in.: Gustaw Holoubek, Andrzej Wajda, Jerzy Hoffman, Franciszek Pieczka, Tadeusz Konwicki, Danuta Szaflarska, Sławomir Mrożek. Komu i za co przyznawany jest Order Odrodzenia Polski? Order Odrodzenia Polski to drugie pod względem ważności polskie państwowe odznaczenie cywilne. Nadaje się go za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Na straży honoru Orderu stoi Kapituła Orderu, w której skład wchodzi m.in. Andrzej Duda.

Za co Małgorzata Kożuchowska otrzymała Order Odrodzenia Polski?

Małgorzata Kożuchowska, aktorka filmowa i teatralna, została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej". Aktorka znana z ról w popularnych serialach: „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „Rodzinka.pl”, „Złotopolscy”, „Prawo Agaty”. Najnowszym serialem Kożuchowskiej jest "Druga szansa", w którym gra Monikę Borecką, producentkę i agentkę gwiazd, która w wyniku intryg osoby z bliskiego otoczenia traci wszystko. Jak twierdzą producenci serial pokazuje "cienie i blaski show-biznesu".

ZOBACZ: Kożuchowska o orderze od prezydenta: nie znalazłam na nim partyjnego znaczka

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: