WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Matura 2016. Matematyka. Co było w poprzednich latach?

Matura 2016. Matematyka. Co było w poprzednich latach?

05.05.2016, godz. 07:22
str. 1
foto: CKE

Matura 2016 z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie 5 maja, natomiast część rozszerzona zaplanowana jest na 9 maja. To kolejny, po języku polskim egzamin, który jest obowiązkowy na maturze. Jakie zadania pojawią się na maturze 2016 z matematyki? Licealistom, zostały ostatnie dni na przygotowanie się do matury 2016.

Matura 2016 z matematyki to zmora wielu uczniów. Od kilku lat matematyka jest przedmiotem obowiązkowym na maturze, a spora część licealistów najbardziej się jej obawia. W tym roku matura z matematyki została podzielona na dwie części, które uczniowie napiszą w dwóch różnych terminach. Matura z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się 5 maja o godzinie 9, zaś z matura z matematyki na poziomie rozszerzonym wypada 9 maja również o godzinie 9. Co pojawi się na maturze 2016 z matematyki? Jakich zadań mogą spodziewać się tegoroczni maturzyści? Tego na razie nie wiemy. W galerii znajdziecie arkusze z matury z matematyki z poprzedniego roku, a poniżej przedstawiamy listę najczęściej powtarzających się zadań. Warto jest je przećwiczyć, bo zostało zaledwie kilka dni na przygotowanie się do matury 2016 z matematyki.

1. Cena towaru bez podatku VAT jest równa 35 zł. Towar ten wraz z podatkiem VAT w wysokości 22 proc. kosztuje:

2. Samochód kosztował 30 000 zł. Cenę auta obniżono o 10 proc., a następnie cenę po tej obniżce ponownie obniżono o 10 proc. Ile kosztuje teraz samochód?

3. Iloczyn 812 * 94 jest równy:

4. Różnica log3 9 - log3 1 jest równa:

5. Zadania dotyczące wskazania , która opisuje przedział zaznaczony na osi liczbowej.

6. Wskazanie rysunku, na którym jest zaznaczony zbiór rozwiązań nierówności.

7. Kwadrat liczby x=5+2 √3

8.Zadania polegające na rozwiązaniu złożonych równań z jedną niewiadomą.

9. Wskaż m, dla którego funkcja liniowa f(x)=(m - 1)x + 6

10. Z miejscowości A i B oddalonych od siebie o 182 km wyjeżdżają naprzeciw siebie dwaj rowerzyści. Rowerzysta jadący z miejscowości Bdo miejscowości A jedzie ze średnią prędkością mniejszą od 25km/h. Rowerzysta jadący z miejscowości A do miejscowości B wyjeżdża o 1 godzinę wcześniej i jedzie ze średnią prędkością o 7km/h większą od średniej prędkości drugiego rowerzysty. Rowerzyści spotkali się w takim miejscu, że rowerzysta jadący z miejscowości A przebył do tego miejsca 9/13 całej drogi a A do B. Z jakimi średnimi prędkościami jechali obaj rowerzyści?

Zobacz: Matura HARMONOGRAM 2016. Sprawdź dokładne terminy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: