WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Leszek Miller: Dawno, dawno, temu

23.11.2016, godz. 05:00
leszek_miller
Leszek Miller foto: Akpa, East News

Dwadzieścia pięć lat minęło jak jeden dzień - chciałoby się zanucić z okazji urodzin "Super Expressu". Huczna gala z tej okazji z udziałem licznych i znamienitych gości odbyła się wczoraj w Teatrze Polskim. Jak podkreślił Sławomir Jastrzębowski, gazeta na stałe wrosła w krajobraz polskich mediów i zajęła już swoje miejsce w historii. Te 25 lat to wielkie zobowiązanie wobec Czytelników, którym chce dostarczać świeżych informacji i pokazywać racje wszystkich stron życia publicznego. - Chcemy, żeby najważniejsze wybory podejmowali Czytelnicy samodzielnie na podstawie podawanych przez nas informacji - oświadczył szef "Superaka".

 

Jastrzębowski, który wiele czasu spędza na siłowni, z trudem zmieścił się w wieczorowe ubranko przystosowane do uroczystych okoliczności. Jeśli kondycja gazety jest taka jak jej redaktora naczelnego, to zespół redakcyjny wraz z właścicielem z ufnością mogą patrzeć w przyszłość. I to niezależnie od poczynań aktualnych czy przyszłych władz Rzeczypospolitej.

A propos władz, to moja bliższa znajomość z gazetą zaczęła się właśnie wtedy, kiedy byłem premierem. Na łamach pisma ukazało się zdjęcie mojej małej wnuczki siedzącej na szkolnym parapecie. Pod fotografią podano nazwę i adres szkoły. Mocno poruszony zaprosiłem ówczesnego szefa "Super Expressu" do gabinetu i w gwałtownych słowach zarzuciłem mu nieodpowiedzialność i narażanie małego dziecka na potworne niebezpieczeństwo.

- Proszę pana - powiedziałem twardo - jeśli mojej wnuczce coś się stanie, to osobiście poderżnę panu gardło. Mój rozmówca cofnął się odruchowo i wietrząc dziennikarską sensację, zapytał: - Czy ja mogę o tym napisać? - Proszę bardzo, może pan pisać - burknąłem. - Skoro już jestem - kontynuował naczelny - może byśmy zrobili mały wywiadzik? No nie, pomyślałem, co za tupet. Zgodziłem się jednak i w chłodnej atmosferze odpowiedziałem na parę pytań.

Później było różnie, ale na ogół gazeta nie przepuszczała żadnej okazji, żeby mi przywalić. Kiedy przestałem być premierem, przekonałem się, że w ten sam sposób traktuje także moich następców, co trochę podniosło mnie na duchu. Po jakimś czasie obecny szef "Super Expressu" złożył mi propozycję pisania stałego felietonu i w ten sposób mogę się z państwem spotykać co tydzień z nadzieją, że moje przemyślenia nie spełniają funkcji tabletki nasennej. Z tym uczuciem rozstaję się z państwem, lecząc skutki wczorajszego wieczoru i zapraszając już za tydzień do lektury kolejnego felietonu.

Sprawdź: Leszek Miller: Trumpowi wolno mniej

Źródło: Super Express TV
tagi: leszek MILLER
autor: Leszek Miller zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: