WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Polak w szeregach ISIS!? Interpol opublikował dane 24-latka

Polak w szeregach ISIS!? Interpol opublikował dane 24-latka

27.08.2016, godz. 14:48
Polak w szeregach ISIS! Interpol opublikował dane 24-latka
foto: Interpol

Interpol wystawił czerwoną notę za Jakubem Jakusem, Polakiem, który jest podejrzany o to, że w Syrii walczy w szeregach tzw. Państwa Islamskiego. Ten 24-latek pochodzący z okolic Sandomierza jest poszukiwany przez międzynarodową policję.

Wiadomo, kim jest Polak, który jest podejrzany o to, że walczy po stronie dżihadystów z Państwa Islamskiego na wojnie w Syrii. Mężczyzna ten to Jakub Jakus pochodzący z Podkarpacia, urodzony w Sandomierzu. 24-latek jest poszukiwany przez Interpol, czyli międzynarodową organizację ścigającą przestępców. Jakus jest poszukiwany, bo jest podejrzany o: udział w organizacji terrorystycznej, czyli ISIS, kradzież dokumentów i posługiwanie się fałszywymi danymi osobowymi oraz nielegalne posiadanie broni palnej.

Na stronie Interpolu można odnaleźć zdjęcie młodego mężczyzny. Dowiadujemy się też, że zna on oprócz polskiego także angielski i arabski. Za 24-letnim Polakiem została wysłana czerwona nota, którą wystawia się w przypadku szczególnie groźnych przestępców. Jest to informacja dla innych krajów, że przestępca jest bardzo niebezpieczny. Jakiś czas temu portal natemat.pl opisał historię mężczyzny, nie ujawniając wówczas jego danych. Z informacji natemat.pl wynika, że 24-latek na islam przeszedł już w liceum i zmienił imię na Abdullah. Później wyjechał do Syrii, tam miał wejść w szeregi ISIS.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: