WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Ursynów bez metra

11.08.2017, godz. 07:00
Metro będzie jeździć eczęścij
Metro będzie jeździć eczęścij foto: Super Express

Długi weekend drogowcy, tramwajarze i pracownicy metra wykorzystają na remonty i konserwacje. Tramwaje nie pojadą al. Niepodległości, a metro będzie kursować tylko z Mokotowa na Młociny.

Od jutra do nocy z poniedziałku na wtorek pociągi pierwszej linii metra będą kursować na krótszej trasie między stacją Wilanowska a Młociny. Nie wsiądziemy więc na Ursynowie i na jednej stacji na Mokotowie, zamknięte będą: Służew, Ursynów, Stokłosy, Imielin, Natolin i Kabaty. - Zmiany są spowodowane pracami nad unowocześnianiem systemu sterowania ruchem pociągów metra. Ta modernizacja pozwoli upłynnić ruch w metrze szczególnie w sytuacjach awaryjnych - mówi Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego. Sporo się też będzie działo na drogach.

Dziś o godz. 20 zamkną ul. Przyczółkową w kierunku centrum na odcinku od ul. Korbońskiego do Europejskiej. Będą zmieniać asfalt. Od godz. 22 do środy rano zamknięta będzie też ul. Zawodzie na odcinku od Augustówki do skrzyżowania z Łuczniczą i Kobylańską. Od dziś wieczorem do niedzieli wymianę nawierzchni zaplanowano też na ul. Swojskiej na Targówku (od Wiernej do Jesiotrowej). Tramwajarze na długi weekend zaplanowali remont łuku torów na skrzyżowaniu al. Niepodległości z Rakowiecką. Torowisko zostanie więc zamknięte od soboty w nocy do środy rano. Tramwaje 17 i 33 będą kursować tylko do pl. Narutowicza. Linia zastępcza Z17 pojedzie od Rzymowskiego do Ronda ONZ. Samochodem nie przejedziemy al. Niepodległości w stronę Ursynowa od ul. Batorego do Rakowieckiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: