Adam Małysz ZMIENIA AUTA, jak kiedyś narty! Jeździ tylko luksusowymi furami! ZOBACZ ZDJĘCIA

2021-01-19 20:02 xDrive

Kiedyś, w motoryzacji "Małyszem" albo "małyszówką" nazywano Audi A4 B6. Od wygranej w Turnieju Czterech Skoczni i zdobycia tej nagrody minęło już 20 lat, a Adam Małysz jeździ teraz samochodami innej, konkurencyjnej marki. Na jego koncie w Instagramie non stop przewijają się drogie Mercedesy!

Jeżeli z Adamem Małyszem wciąż kojarzy Wam się Audi A4 B6, czas rozprawić się ze wspomnieniami Turnieju Czterech Skoczni 2000/01. Utytułowany polski skoczek od pewnego czasu jeździ samochodami z gwiazdą na masce. W jego garażu parkują Mercedesy, a na jego instagramowym koncie jest pełno zdjęć z różnymi modelami tej marki.

SprawdźChciał się popisać drogim Mercedesem-AMG, samochód stanął w płomieniach! - WIDEO

Adam Małysz współpracuje z sosnowieckim dealerem Mercedes-Benz, a zdjęcia z samochodami to efekt umowy reklamowej. Taki kontrakt to marzenie niejednego miłośnika motoryzacji. Małysz przebiera w modelach Mercedes-Benz i bywa na wydarzeniach związanych z marką, takich jak chociażby zajęcia AMG Driving Academy.

Jego wyborem na co dzień jest jednak Mercedes GLS. Potężny SUV to jeden z flagowych modeli producenta i nie występują w nim silniki mniejsze niż 6-cylindrowy diesel o pojemności 2.9 litra. Moc Mercedesa GLS 350 d 4MATIC to 286 KM, a więc wystarczająca, by w miarę sprawnie wprawiać w ruch ponad 5,3 metrowego kolosa. Przyspieszenie do setki zajmuje mu 7 sekund, a prędkość maksymalna to 227 km/h. 

Najbardziej imponująca jest jednak cena Mercedesa GLS, którym jeździ Adam Małysz. Najtańsza odmiana takiego wozu to wydatek 423 100 zł i w standardzie ma już sporo elementów dodatkowego wyposażenia. Ten model domyślnie występuje w linii AMG i bez dopłaty oferuje m.in 21-calowe felgi, system MBUX czy skórzaną tapicerkę. 

Najnowsze