Dla VIP-ów albo bogatej dużej rodziny. Bentley Bentayga otrzymał dwie nowe konfiguracje

2019-11-20 17:39 Jan Guss-Gasiński

Bentley wprowadza do oferty swojego SUV-a dwie nowe konfiguracje, których do tej pory brakowało wymagającym klientom. Jeszcze do niedawna Bentley Bentayga występował tylko w najprostszym, 5-osobowym wariancie, jednak teraz do listy opcji dołączyła wersja 4-osobowa z indywidualnymi fotelami oraz 7-osobowa dla większych rodzin. Wszystko po to, aby przyszli klienci mieli jeszcze większy wachlarz możliwości.

W końcu przyszedł czas, aby Bentley Bentayga stał się czymś więcej, niż tylko 5-osobowym luksusowym SUV-em. Wszystko najprawdopodobniej za sprawą klientów, którzy płacąc za auto blisko 1 mln złotych, mieli spore oczekiwania. Tym sposobem w ofercie pojawiły się dwie nowe konfiguracje - 4-osobowa z fotelami zamiast kanapy oraz 7-osobowa dla większych rodzin, które cenią sobie luksus.

Sprawdź: Oto nowy najszybszy SUV świata. Bentley Bentayga Speed potrafi pędzić jak supersamochód - WIDEO

Nowe 4- i 7-osobowe konfiguracje są dostępne w egzemplarzach z silnikiem V8, W12 i V6 Hybrid, jednak ze względu na specyfikę budowy wariantu hybrydowego i umieszczone w bagażniku akumulatory, niskoemisyjna Bentayga nie jest dostępna z siedmioma miejscami.

Bentley Bentayga to SUV dla VIP-ów i dużej rodziny
Autor: Bentley Bentley Bentayga to SUV dla VIP-ów i dużej rodziny

Luksus w najlepszej formie

Czteroosobowy wariant gości dwoma szerokimi siedziskami, które oddziela tunel z podłokietnikiem, miejscami na napoje i portami USB. Tym samym obydwa fotele "Klasy Business" zyskują szeroki, 12-stopniowy zakres regulacji, podgrzewanie, wentylacje oraz funkcję masażu.

Zobacz: Pojedynek gigantów. Trzy piekielne SUV-y kontra malutkie Suzuki Jimny - WIDEO

Najbardziej luksusowa konfiguracja otwiera klientom drzwi do wielu opcji wyposażenia godnych prawdziwych VIP-ów. Są to m.in. rozkładane stoliki, chłodzona lodówka, ekrany z rozwiniętym systemem info-rozrywki czy bezprzewodowe słuchawki.

Bentley Bentayga to SUV dla VIP-ów i dużej rodziny
Autor: Bentley Bentley Bentayga to SUV dla VIP-ów i dużej rodziny

Dla dużych rodzin

Jeżeli przyszli nabywcy modelu Bentayga spodziewają się większej rodziny, mogą wybrać także nowy wariant 7-osobowy, który praktycznie bez rezygnacji z luksusu zapewnia dwa dodatkowe miejsca siedzące w bagażniku.

Przeczytaj także: Mercedes-AMG G63 kontra Bentley Bentayga Speed. To prawdziwe starcie tytanów - WIDEO

W celu zwiększenia przestrzeni bagażowej trzeci rząd można złożyć za pomocą jednego przycisku, natomiast aby dostać się do trzeciego rzędu, trzeba manualnie złożyć fotele drugiego rzędu. Rozwinięty system multimedialny dla tylnego, drugiego rzędu jest również dostępny w wersji 7-osobowej.

Bentley Bentayga to SUV dla VIP-ów i dużej rodziny
Autor: Bentley Bentley Bentayga to SUV dla VIP-ów i dużej rodziny

Szeroka oferta

Bentley Bentayga ma w ofercie trzy warianty — hybrydowy i dwa benzynowe. Wariant Plug-in Hybrid napędza 3-litrowe, podwójnie-doładowane benzynowe V6, które w połączeniu z silnikiem elektrycznym generuje 450 KM i 700 Nm momentu obrotowego.

Na samym środku znajduje się wariant z 4-litrowym, podwójnie-doładowanym benzynowym V8, który dysponuje mocą 550 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Ten motor pozwala rozpędzić tego giganta od 0 do 100 km/h w jedyne 4,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 290 km/h.

Najszybszym w ofercie jest z kolei Bentley Bentayga Speed, którego 6-litrowe, podwójnie-doładowane W12 o mocy 635 KM i 900 Nm potrafi rozpędzić tego luksusowego SUV-a od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna w tym wypadku wynosi 306 km/h, co oznacza, że Bentayga Speed to najszybszy SUV na świecie.

Najnowsze