Koszmar na autostradzie! Siła uderzenia rozerwała ciężarówkę

2021-11-29 14:38
Wypadek ciężarówek na autostradzie A4
Autor: STOP CHAM Wypadek ciężarówek na autostradzie A4

Do paskudnego wypadku doszło na autostradzie A4. Uderzenie było tak mocne, że TIR został rozerwany, a kabina kierowcy oderwała się od reszty pojazdu. Drogowy dramat został zarejestrowany przez wideorejestrator innego kierowcy, który był świadkiem zdarzenia.

Mrożący krew w żyłach wypadek miał miejsce na autostradzie A4. Do zderzenia dwóch ciężarówek doszło między węzłami Udanin a Budziszów. Pierwszy z pojazdów zaczął mocno hamować, a kierowca jadącej za nim cysterny nie dał rady zatrzymać się w porę. Nie miał szans uniknąć zderzenia, w wyniku którego kabina kierowcy oderwała się od reszty pojazdu. Przerażający widok został zarejestrowany przez samochodową kamerkę, znajdującą się w pojeździe innego kierowcy. Patrząc na zniszczenia, aż trudno uwierzyć, że... nikomu nic się nie stało. Szofer, który spowodował wypadek miał bardzo dużo szczęścia.

Choć widoczna na nagraniu sytuacja wygląda przerażająco, w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Skończyło się więc na siniakach i strachu. Kierowca cysterny zagapił się i nie wyhamował pojazdu w porę. Można jednak śmiało stwierdzić, że do kolizji nie doszłoby, gdyby ciężarówki jechały w odpowiednio dużych odstępach od siebie. Niestety, jadące w "konwoju" zestawy to wciąż zbyt częsty widok na naszych drogach. Jak pokazuje poniższy film, udostępniony na kanale STOP CHAM, jazda na zderzaku może się okazać bardzo zgubna.

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE