Lublin. Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy w 24 godziny

2019-11-14 9:37 Jan Guss-Gasiński
Lublin. Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy w 24 godziny
Autor: Policja Lublin. Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy w 24 godziny

W ciągu zaledwie jednego dnia policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 7 praw jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się kierowca Audi, który w chwili pomiaru na swoim liczniku miał ponad 120 km/h. Wraz z utratą uprawnień, kierowcom przypisano 10 punktów karnych i ukarano mandatem do 500 zł.

Mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Potwierdza to fakt, że tylko 12 listopada na drogach powiatu lubelskiego doszło do 39 kolizji oraz 1 wypadku drogowego.

Sprawdź: Roztrzaskał nowiutką Toyotę. Ukrainiec zasnął za kierownicą i zderzył się z ciężarówką

To jednak nie wszystko, ponieważ tego samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie zatrzymali aż 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 24-letni kierowca Audi, który w chwili pomiaru miał na liczniku miał ponad 120 km/h.

Zobacz: Działania policyjnej grupy "Speed" przynoszą świetne efekty. 10 zatrzymanych praw jazdy i wysokie mandaty

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie ma obowiązek zatrzymać kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi się także liczyć z mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. 

Najnowsze