Mazda dostosowuje się do sytuacji związanej z koronawirusem i wstrzyma produkcję

2020-03-25 10:48 Rafał Mądry
Mazda - fabryka w Hofu
Autor: Mazda Mazda - fabryka w Hofu

Mazda Motor Corporation w odpowiedzi na globalne rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, dostosowuje do obecnej sytuacji produkcję w swoich zakładach. Na całym świecie występują trudności związane z pozyskiwaniem podzespołów i części, malejąca sprzedaż na rynkach zagranicznych i niepewność prognoz przyszłej sprzedaży.

W okresie od 28 marca do 30 kwietnia Mazda planuje wstrzymać produkcję na 13 dni, a w zakładach w Hiroszimie i Hofu uruchomić zmiany dzienne tylko przez 8 dni. Mazda zamierza przenieść część produkcji, pierwotnie planowanej na ten okres, na drugi kwartał lub kolejne miesiące roku obrotowego kończącego się w marcu 2021 r., monitorując jednocześnie rozwój sytuacji na globalnych rynkach. W okresie zawieszenia prac w fabrykach, działalność operacyjna będzie nadal prowadzona.

Pisaliśmy: Z powodu koronawirusa Skoda zamknęła trzy wielkie fabryki w Czechach

W pozostałych fabrykach Mazdy zlokalizowanych poza Japonią, zakład produkcyjny w Meksyku - Mazda de Mexico Vehicle Operation zostanie zamknięty przez ok. 10 dni począwszy od 25 marca, a AutoAlliance (Thailand) Co., Ltd. – fabryka Mazdy w Tajlandii zawiesi produkcję na podobny czas od końca marca.

Mazda w wybranych krajach, jak Japonia i Chiny będzie prowadzić wznowioną niedawno działalność handlową. W przypadku innych regionów świata, w tym Europy, podjęte zostaną odpowiednie działania z poszanowaniem lokalnej polityki, zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Mazda będzie starać się zminimalizować wpływ walki z wirusem na działalność sieci sprzedaży i obsługę klientów. 

Mazda stawia na pierwszym miejscu zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności, klientów i pracowników, więc nieustannie wprowadza środki zapobiegania zakażeniom, takie jak praca zdalna czy dezynfekcja biur oraz salonów sprzedaży.

Mazda - fabryka w Hofu
Autor: Mazda Mazda - fabryka w Hofu
Najnowsze