Na podwójnym gazie i z zakazem. Pijany kierowca Forda próbował uciec pieszo

2020-03-29 13:36 Maciej Lubczyński
Pijany kierowca Forda
Autor: Policja Pijany kierowca Forda

Kierowca Forda przyjechał na stację benzynową kompletnie pijany. Gdy zorientował się, że na miejscu za chwilę zjawi się policja, uciekł pieszo w pobliskie pola, porzucając samochód na stacji. Chwilę później zatrzymali go mundurowi patrolujący ulice Radzynia Podlaskiego.

Do zdarzenia doszło w piątek 27.03 w Radzyniu Podlaskim. Oficer dyżurny lokalnej jednostki został poinformowany, że na stację benzynową przyjechał Ford Galaxy, a kierował nim kompletnie pijany mężczyzna. Z relacji zgłaszającego wynika, że 37-letni kierowca Forda uciekł w pobliskie pola, gdy zorientował się, że narobił sobie problemów.

Sprawdź: Szeryf drogowy dostaje to, na co zasłużył. Gwałtowne hamowanie przed ciężarówką źle się dla niego skończyło

Jego wielka ucieczka nie skończyła się dla niego pomyślnie. Zauważyli go funkcjonariusze, którzy patrolowali ulice Radzynia Podlaskiego. Zatrzymali oni 37-latka i zbadali jego trzeźwość. Wynik - 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, okazało się, że mężczyzna ma aktualny, sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, a za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Najnowsze