Nowy kombivan na rynku! Debiutuje Toyota PROACE City od razu w wersjach Verso i Van

2019-04-18 16:37

Toyota PROACE City to zupełnie nowy model w gamie japońskiego producenta samochodów. Ten kompaktowy van został opracowany przy współpracy z Grupą PSA, więc nic w tym dziwnego, że tak bardzo przypomina Riftera, Berlingo czy Combo. Dzięki swojej uniwersalności ma odnieść wielki sukces.

Toyota PROACE City wkracza na rynek, aby jako atrakcyjny, kompaktowy i przede wszystkim praktyczny van wzmocnił pozycję producenta na rynku aut użytkowych. Nowy model stanie ramię w ramię ze standardowym PROACE, PROACE Verso i Hiluxem, stanowiąc fenomenalną ofertę pod względem wymiarów i ładowności.

PROACE City został stworzony przy współpracy z Grupą PSA, co oznacza, że z takimi samochodami jak Citroen Berlingo, Peugeot Rifter i Opel Combo, będzie miał naprawdę wiele wspólnego. Podobnie jak dotychczasowa trójca, PROACE City będzie bardzo uniwersalnym autem, odpowiadający potrzebom wielu różnych firm dzięki szerokim wachlarzu konfiguracji miejsc siedzących, przestrzeni ładunkowej i różnorodności w gamie silnikowej.

Sprawdź też: Debiutuje Toyota Hilux Dakar 2019 - CENA

Dostosowany od potrzeb

W zależności od potrzeb nowy van może mieć 4,4 lub 4,7 metra długości. Niezależnie od odmiany, oba mogą dysponować dwoma lub trzema miejscami siedzącymi z przodu. Natomiast dłuższa wersja, jest dostępna także jako furgon brygadowy.

Toyota PROACE City (2020)
Autor: Toyota Toyota PROACE City (2020)

Spore rozmiary, większa ładowność

Takie rozmiary zapewniają wersji City ogromne możliwości przewozu towarów, oferując do 3,3 m3 przestrzeni bagażowej w krótszej wersji i 4,3 m3 w dłuższej wersji. Dodatkowo dzięki systemowi Smart Cargo, van zapewnia największą w swojej klasie długość przestrzeni bagażowej na poziomie 3,1 lub 3,4 metra, w zależności od długości nadwozia.

Ponadto, PROACE City może pochwalić się najlepszymi wartościami pod względem ładowności, która w tym przypadku — niezależnie od długości nadwozia — wynosi aż 1000 kg. Jakby tego było mało, City może również ciągnąć przyczepę o ładowności do 1500 kg.

Toyota PROACE City (2020)
Autor: Toytoa Toyota PROACE City (2020)

Praktyczny, bo jak inaczej

PROACE City to także szeroka gama konfiguracji wnętrza pod przewóz osób lub towarów. Do wyboru są m.in. dwa indywidualne fotele lub trzyosobowa kanapa z przodu. To drugie rozwiązanie umożliwia montaż systemu Smart Cargo, znanego z modelu PROACE i PROACE Verso.

Smart Cargo łączy otwieraną przegrodę z unoszonym przednim siedzeniem pasażera, aby zwiększyć długość przestrzeni bagażowej o 1,3 m i poj. o 0,4 m3. Środkowe miejsce z przodu można obrócić, tworząc wygodny stolik z dodatkowym schowkiem pod spodem

W wersji pasażerskiej, za niewielką dopłatą jest dostępny także panoramiczny, szklany dach. W tej wersji auto można doposażyć również w schowek nad głową oraz centralny ruchomy schowek o łącznej pojemności 74 litrów, dostępny z drugiego rzędu siedzeń czy z bagażnika.

Wnętrze osobowego PROACE CITY Verso można skonfigurować na kilka sposobów. W drugim rzędzie można zamontować trzy indywidualne fotele lub składaną kanapę dzieloną w proporcji 60:40. Z kolei trzeci rząd siedzeń jest dostępny za dopłatą zarówno w krótszej, jak i dłuższej wersji nadwozia. Zdaniem producenta, na miejsce w ostatnim rzędzie nie powinny narzekać nawet osoby dorosłe. Dodatkowo kanapę w drugim rzędzie można przesuwać po szynach, a w konfiguracji z osobnymi fotelami w drugim rzędzie, każdy z siedzisk będzie wyposażony w mocowanie Isofix.

Toyota PROACE City (2020)
Autor: Toyota Toyota PROACE City (2020)

Komfortowy i bezpieczny

PROACE City to naprawdę bogato wyposażony, zapewniający wysoki standard bezpieczeństwa i komfort podróży van. Podkreśla to pakiet Toyota Safety Sense (TSS), który w standardzie zawiera układ zapobiegania zderzeniom z poprzedzającym samochodem (PCS), asystenta rozpoznawania znaków drogowych (RSA), system ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu (LKA) oraz tempomat

W wyższej wersji wyposażenia do pakietu TSS dochodzi automatyczne przełączanie świateł mijania na drogowe (AHB) i rozbudowany system rozpoznawania znaków drogowych.  Za to w najwyższej wersji wyposażenia do powyższych funkcji dołącza adaptacyjny tempomat (ACC) oraz system monitorowania martwego pola w lusterkach. Ostrzega on o zbliżających się szybko od tyłu pojazdach na sąsiednich pasach ruchu.

Toyota PROACE City (2020)
Autor: Toytoa Toyota PROACE City (2020)

Wszystko co potrzebne

Przechodząc na miejsce kierowcy, tu jest wszystko, co potrzebne. PROACE City jest wyposażony w 8-calowy dotykowy ekran, służący do obsługi systemu multimediów. Całość bez problemów łączy się z z nośnikami audio i smartfonami z funkcją MirrorLink, Apple CarPlay oraz Android Auto i oczywiście Bluetooth. Na pokładzie znajdują się także porty USB i AUX. Wedle uznania, system multimediów może zostać rozszerzony o nawigacje z mapami 3D, system rozpoznawania komend głosowych lub sieciowy serwis informacji o warunkach na drodze dzięki aplikacji Tomtom Traffic.

W ofercie znajduje się również wyświetlacz head-up display, który wyświetla kluczowe dla kierowcy informacje tj. wskazówki nawigacji, ograniczenia prędkości czy funkcje systemów bezpieczeństwa. Dodatkowo na liście wyposażenia opcjonalnego znajduje się kamera cofania, która przy takich gabarytach może okazać się bardzo pomocna podczas manewrowania.

Nowa Toyota PROACE City zadebiutuje na tegorocznych targach Commercial Vehicle Show 2019 w Birmingham. Na tę chwilę ceny nowej odmiany PROACE nie są jeszcze znane, ale producent szacuje, że ten model odniesie w Polsce ogromny sukces.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE