Radek Kotarski nie nacieszył się swoim Ferrari. Oddał je na aukcję WOŚP - WIDEO

2020-10-26 13:57
Radek Kotarski oddał Ferrari F430 na aukcję WOŚP
Autor: Radek Kotarski - YouTube Radek Kotarski oddał Ferrari F430 na aukcję WOŚP

Ferrari F430 w stanie kolekcjonerskim to marzenie niejednego miłośnika motoryzacji. Radek Kotarski zrealizował je we wrześniu tego roku, a niespełna dwa miesiące później... oddał samochód na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tym, dlaczego podjął taką decyzję, wyjaśnia w swoim nowym filmie.

Piękna linia, włoskie V8 za plecami i znaczek Ferrari na kierownicy. Dla większości miłośników motoryzacji Ferrari F430 jest marzeniem, a egzemplarze w kolekcjonerskim stanie z pewnością nie potanieją. Okazuje się, że F430 było również marzeniem Radka Kotarskiego, który dopiero co zdążył je spełnić, a już żegna się z włoskim supersamochodem. 

SprawdźSara Boruc-Mannei jak Anna Lewandowska jeździ terenówką wartą milion złotych - ZDJĘCIA

W najnowszym filmie, Radek Kotarski ujawnia, że przekaże Ferrari na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdaniem twórcy, będzie to najlepszy finał dla jego celu z przeszłości, którego osiągnięcie wiązało się z harówką i niezbyt skutecznymi metodami pracy.

Choć trudno się oprzeć wrażeniu, że cała akcja ma na celu promocję nowej książki Radka Kotarskiego, nie zmienia to faktu, że decyzja o przekazaniu Ferrari na licytację charytatywną jest imponującym gestem. Mówimy o samochodzie, którego wartość wynosi około pół miliona złotych. Włoski supersamochód ma umieszczony centralnie silnik V8 o pojemności 4.3 litra. Generuje on 490 KM, a pierwsza setka pojawia się na liczniku po 4 sekundach. Prędkość maksymalna wynosi z kolei 315 km/h. Następcą F430 w gamie włoskiego producenta było Ferrari 458 Italia.

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE