Samochód z kultowego serialu „Knight Rider” na aukcji dla WOŚP

2019-12-11 11:28

Mastercard już ósmy rok z rzędu angażuje się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego 28. edycja odbędzie się 12 stycznia 2020 r. Podobnie jak rok temu firma we współpracy z Braćmi Collins, znanymi z przerabiana samochodów, przygotowała niezwykłą niespodziankę dla fanów motoryzacji. W ramach aukcji Allegro dla WOŚP można wylicytować samochód z serialu „Knight Rider”.

Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP zlicytowany został legendarny Rolls-Royce, model Silver Shadow, który osiągnął cenę 211 211 zł i został najdrożej wylicytowanym przedmiotem w ramach aukcji na Allegro dla WOŚP rok temu. W tym roku w ręce Braci Collins trafiło auto świetnie znane z serialu „Knight Rider”, emitowanego w Polsce pod tytułem "Nieustraszony". KITT to bohater, który był, i dla fanów serialu wciąż jest, symbolem walki o słuszną sprawę. Czarny Pontiac Trans Am z 1983 r. jest napędzany silnikiem V8 o pojemności 5 litrów.

Pisaliśmy: Pontiac Trans Am z filmu "Mistrz Kierownicy Ucieka sprzedany za fortunę! – WIDEO

Aukcja ruszyła 5 grudnia i będzie trwała do 31 stycznia 2020 r., a całkowity dochód z licytacji wesprze konto Fundacji WOŚP. Dodatkowym, niezwykłym prezentem dla nowego właściciela samochodu będzie oryginalny podpis Davida Hasselhoffa, serialowego Michaela Knighta, złożony na desce rozdzielczej auta. Licytowany KITT to jeden z wielu pojazdów używanych na planie serialu, sprowadzony do kraju i aktualnie przechodzący proces częściowej renowacji, która ma na celu przywrócenie go do pełnej sprawności. Przed oddaniem w ręce nowego właściciela samochód zyska również status zabytku.

Prace nad samochodem, charytatywnie, prowadzą urodzeni w Legnicy Rafał i Grzegorz Collins, którzy osiągnęli międzynarodowy sukces. W pięciu prowadzonych przez nich studiach, w różnych częściach świata tuningowane są luksusowe samochody należące do gwiazd i celebrytów.

- Kultowy KITT pomagał bohaterowi kultowego serialu, a teraz pomoże Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz 28. zrealizować cel zbiórki, którym jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Bądźcie razem z nami podczas Finału 12 stycznia. Wspólnie zagramy pod hasłem „Wiatr w żagle!”

– komentuje Jurek Owsiak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE