Sejm wybrał ją na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jakim autem jeździ Lidia Staroń?

2021-06-16 11:10
Czym jeździ Lidia Staroń?
Autor: Paweł Kicowski/SE Czym jeździ Lidia Staroń?

Lidia Staroń to postać, o której zrobiło się głośno. Polska polityk i senator została niedawno wybrana przez sejm na Rzecznika Praw Obywatelskich. Głosami PiS jej kandydatura przejdzie dalej i będą nad nią głosować senatorowie. My zajrzeliśmy do jej oświadczenia majątkowego, by sprawdzić jakich dokonała wyborów, rzecz jasna motoryzacyjnych.

Wybór Rzecznika Praw Obywatelskich budzi w polityce wiele emocji. Parlament nie potrafi skutecznie wskazać i powołać następcy Adama Bodnara już od kilku miesięcy, a wszystkiemu winien jest polityczny spór. We wtorek, 15 czerwca, sejm powołał na to stanowisko Lidię Staroń. Kandydatura musi jeszcze zostać przegłosowana w senacie, ale w międzyczasie zajrzeliśmy do garażu Pani Staroń i sprawdziliśmy, czym jeździ.

SprawdźJego decyzje kształtują życie w czasie pandemii. Czym jeździ minister zdrowia Adam Niedzielski?

Polityk i senator jeździ dwoma samochodami, a oba z nich są przedmiotem małżeńskiej wspólnoty. Auta zarejestrowane są na działalność gospodarczą męża Lidii Staroń, Ryszarda Staronia. Co to za samochody? W tym garażu nie znajdziemy egzotyków, sportowych fur i prestiżowych SUV-ów.

Motoryzacyjne wybory małżeństwa Staroniów to Renault Espace z 2008 roku i Toyota Avensis z 2016 roku. Samochody niepozorne, nierzucające się w oczy i wygodne. Espace to rodzinny minivan i nie dziwi fakt, że polityk ma go w garażu. Lidia Staroń ma bowiem czwórkę dzieci. Przestronny van spełnia potrzeby dużej rodziny i oferuje ogromną przestrzeń dla pasażerów. Toyota Avensis ostatniej generacji est z kolei częstym wyborem parlamentarzystów. Nieoferowany już Avensis przez lata stał się synonimem niezawodności i choć na próżno szukać w nim emocji, znalazł się tu pojemny bagażnik, sprawdzone, wolnossące silniki i przyzwoite wyposażenie. 

Auta, którymi jeździ Lidia Staroń nie należą do najdroższych. 13-letnie Renault Espace jest warte około 20 000 złotych. Cena Avensisa jest nieco wyższa, bo 5-latek może kosztować około 50 000 złotych. Auta wykorzystywane w działalności gospodarczej można amortyzować, a dzięki podatkowym korzyściom zakup i eksploatacja takiego wozu są nieco bardziej przyjazne dla portfela.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze