Tesla spłonęła pod Wałbrzychem. To pierwszy taki przypadek w Polsce

2018-09-11 10:00 Rafał Mądry
Tesla Model S spłonęła w Polsce
Autor: Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów pożar auta Tesla

Z taką akcją gaśniczą polscy strażacy jeszcze nie mieli do czynienia. I nie chodzi wcale o okoliczności zdarzenia, ale o obiekt jaki przyszło im gasić. Na parkingu w Boguszowie-Gorcach niedaleko Wałbrzycha paliła się elektryczna Tesla Model S. Z auta właściwie nic nie została, a informacja o tym szybko została puszczona w eter.

Elektryczne samochody marki Tesla mają wystarczająco duże trudności z przebiciem się na rynku, a takie incydenty jak pożary i wypadki z ofiarami śmiertelnymi tylko przysparzają kłopotów zadłużonej firmie wizjonera Elona Muska.

Tesle w porównaniu z pojazdami napędzanymi konwencjonalnymi silnikami spalinowymi, nie są trapione uciążliwymi usterkami i nie potrzebują zbyt często odwiedzać serwisów. Ale jeśli już tylko coś nieoczekiwanego stanie się z jakimś zeroemisyjnym autem tej marki, informacja natychmiast wpuszczana jest do medialnego obiegu.

Do takiego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem Tesli Model S doszło w niedzielne popołudnie pod Wałbrzychem. Pojazd zapalił się na parkingu pod ośrodkiem Dzikowiec. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że osobowy samochód w całości objęty był już pożarem. Auto wykonane z znacznej mierze z kompozytów i aluminium doszczętnie spłonęło. W komunikacie wydanym przez służby pożarowe możemy przeczytać, że do zdarzenia przybyło OSP Boguszów i 3 zastępy PSP Wałbrzych, w tym samochód z proszkiem gaśniczym (GBA-Pr) ze względu na specyfikę pojazdu i związane z tym zagrożenie. 

Przyczyna pożaru samochodu nie jest znana.